Kelebek Magazin

Yüzde 12’lik fark yaratan bu yöntem yakıt tasarrufu yapmanızı sağlayacak

Benzin ve dizel fiyatları bu yıl inanılmaz derecede yüksek. Yaşama maliyetiyle de birlikte, birçok kişi için finansal olarak bir mücadele yarattı …

Benzin ve dizel fiyatları bu yıl inanılmaz derecede yüksek. Yaşama maliyetiyle de birlikte, birçok kişi için finansal olarak bir mücadele yarattı. Bir TikTok kullanıcısı ise, benzin fiyatlarını daha ucuza getirmenin bir yolunu paylaştı.

Megan’s Bubble isimli bir TikTok hesabı, çoğu insanın arabasında bulunabilen bir düğme hakkında bir video paylaştı. Buna göre, az bilinen araba düğmesi yardımıyla yakıt tüketimi %12 oranında azaltılabiliyor.

Daily Star’da yer alan habere göre, Megan’s Bubble, videoda, “Söz konusu düğme, çevresinde dairesel bir ok bulunan bir ‘A’ ile gösterilir.”

“Arabanızda buna benzeyen bir düğmeniz varsa, bu sizin otomatik başlat-durdur düğmenizdir.”

“Aracınız kırmızı ışıkta dururken onu otomatik olarak kapatacak. Bu da sizin yakıt tüketiminde tasarruf etmeniz için yardımcı olacak” dedi.

TASARRUF ETMEK İÇİN ÖNEMLİ

Stop-start motorları, teknoloji arabayı hareket halinde değilken algıladığından artık her zamankinden daha yaygın hale geliyor.

Araç hareketsizken veya vitesten çıktığında, yakıt beslemesi ve motora olan bağlantı durdurulur. Bu, otomobil hiçbir yere gitmiyorken yakıta para harcayan ve zararlı emisyonlar üreten rölantiyi önlemek içindir.

Bu özelliği kullanan sürücüler için yakıt tasarrufu %12’ye kadar artabilir.

 

 

 

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ