Kelebek Magazin

Yavuz Bingöl annesinin cenazesinde sitem etti

Türkücü Yavuz Bingöl, 79 yaşındaki annesi halk ozanı Şahsenem Bacı’nın cenazesinde aramayanlara sitem ederek “Yazıklar olsun” dedi. Halk ozanı …

Türkücü Yavuz Bingöl, 79 yaşındaki annesi halk ozanı Şahsenem Bacı’nın cenazesinde aramayanlara sitem ederek “Yazıklar olsun” dedi.

Halk ozanı Şahsenem Akkaş nefes darlığına bağlı kalp yetmezliği nedeniyle dün sabah hayatını kaybetti. Alzheimer hastası olan 79 yaşındaki Akkaş için Karacaahmet Sultan Dergâhında tören düzenlendi. Cenaze töreni öncesi Yavuz Bingöl ve kardeşi Oğuz Bingöl taziyeleri kabul etti.

Yavuz Bingöl-Oktay Kaynarca

“YAZIKLAR OLSUN”

Şahsenem Akkaş’ın oğlu Oğuz Bingöl, törende yaptığı konuşmada cenaze için aramayanlara tepki göstererek, “Türkiye’nin ilk kadın ozanı. Kadın olmanın, müzisyen olmanın, alevi olmanın, muhalif olmanın her türlü faşizmini görmüş bir kadının cenazesinde bulunuyorsunuz. Benim annem olarak değil, çocuklarının başında kalabilmek için mücadele verdi. Bütün ömrünü bu mücadeleye vermiş olan kadının cenazesinde siyasi nezaketi bir yana bırakıyorum, insanlık nezaketi göstermeyen, burada olmayan, telefon bile açmayan herkese ‘Yazıklar olsun’ diyorum” dedi.

Oğuz Bingöl

“ARAÇ BİLE BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR  BELEDİYESİ’NDEN GELDİ”

Yavuz Bingöl, “Anne öldükten sonra evladın büyüdüğü söylenir, galiba büyüdüm. Annemizi kaybettik, bizim kahramanımızdı. 1970’li yıllarda, Türkiye’nin en kötü dönemlerinde haksızlıklara karşı durmuş, Türkiye’nin ilk kadın ozanlarından biriydi. İnsan nezaket gösterir arar başsağlığı diler. Araç bile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nden geliyor, dikkatinizi çekerim. Üzüldük aramalarını beklerdik insanlık adına. Herkes aradı, Sayın Valimiz aradı, Cumhurbaşkanımız aradı, Meclis Başkanımız aradı, Kültür Bakanımız aradı, vekiller aradı, İçişleri Bakanımız aradı. Herkes aradı sağ olsun. Aramayan arkadaşlara da tekrar ediyorum, yazıklar olsun” diye konuştu. (DHA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ