Kelebek Magazin

Vaka sayısı ve can kaybı arttı! Bakan Koca: Geri kalan her şeyin iyi gittiği anlamına gelmiyor

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel corona virüsü verilerine göre, 309 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısında ise düne göre büyük artış …

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı güncel corona virüsü verilerine göre, 309 kişi hayatını kaybetti. Yeni vaka sayısında ise düne göre büyük artış yaşanırken, Sağlık Bakanı Koca, “Omicron kaynaklı vakaların genelde hafif seyretmesi geri kalan her şeyin iyi gittiği anlamına gelmiyor” dedi.

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 15 Şubat Salı gününün verilerine göre, 461 bin 955 test yapıldı.

YENİ VAKA SAYISI 95 BİN SINIRINDA

Güncel verilere göre, 94 bin 730 yeni vaka tespit edilirken 309 kişi hayatını kaybetti. Öte yandan, son bir günde ise 102 bin 673 kişi sağlığına kavuştu.

BAKAN KOCA’DAN ÖNEMLİ UYARILAR

Güncel verilerle ilgili değerlendirmesinin sosyal medya hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Omicron kaynaklı vakaların genelde hafif seyretmesi geri kalan her şeyin iyi gittiği anlamına gelmiyor. Öncelikle, vefat sayılarının yüksek olduğunu unutmayalım. Bir hastalıkla daha mücadele gücü olmayan kronik hastaları, direnci düşük yaşlıları korumak için dikkatli olalım” dedi.

DÜN 266 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRMİŞTİ

Bakanlığın açıkladığı 14 Şubat Pazartesi gününe ait verilere göre, 76 bin 632 vaka tespit edilirken, 266 kişi hayatını kaybetmişti. Dün, 438 bin 553 test yapılmış ve 74 bin 936 kişi iyileşmişti.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ