Kelebek Magazin

Ünlü yönetmen Woody Allen, emekli olacağını açıkladı

86 yaşındaki Woody Allen, film yapımcılığından emekli olduğunu açıkladı. Allen, üzerinde çalıştığı “Wasp 22” isimli filmin son filmi olacağını …

86 yaşındaki Woody Allen, film yapımcılığından emekli olduğunu açıkladı. Allen, üzerinde çalıştığı “Wasp 22” isimli filmin son filmi olacağını söyledi.

Woody Allen, bir sonraki filminin vizyona girmesinin ardından film yapımcılığını bırakacağını açıkladı. 86 yaşındaki film yapımcısı, önümüzdeki sonbaharda son uzun metrajlı filminin yapımına başlayacak ve bir İspanyol gazetesine de bu filmin, son filmi olmasını planladığını söyledi.

Allen verdiği röportajda, “İlke olarak benim fikrim, daha fazla film yapmak ve yazmaya odaklanmak değil” dedi ve bir sonraki projesinin bir roman olacağını belirtti.

Allen, daha önce de emekli olma kararıyla ilgili açıklamalar yapmıştı. Son olarak, haziran ayında Alec Baldwin ile canlı yayınlanan bir sohbette bir veya iki tane daha film yönetmeyi planladığını söylemişti.

Allen, kariyeri boyunca “en iyi senaryo” dalında rekor kırarak 16 Oscar adaylığı aldı. Ayrıca dört tane de Akademi Ödülü kazandı.

Son yıllarda, eski sevgilisi Mia Farrow’un çocuğunu taciz ettiği yönündeki iddialarla gündeme geldi. Allen, her zaman iddiaları yalanladı ve çalışmalarına devam etti.

Allen, son projesi Wasp 22’yi ise Paris’te tamamen Fransız oyunculardan oluşan bir kadro ile çekmek için hazırlanıyor.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ