Kelebek Magazin

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin isim sponsoru belli oldu

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin yeni isim sponsoru üç yıl için belli oldu. Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Türkiye Sigorta arasında …

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin yeni isim sponsoru üç yıl için belli oldu.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile Türkiye Sigorta arasında, Türkiye Basketbol Süper Ligi için 3 sezon devam edecek isim sponsorluğu anlaşması imzalandı.

Sponsorluk anlaşması için Sinan Erdem Spor Salonu’nda imza töreni gerçekleştirildi. Törene TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, federasyonun yönetim kurulu üyeleri ile Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli ve şirket yöneticileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan Hidayet Türkoğlu, “Avrupa’nın en iyi ligleri arasında gösterilen Süper Lig’imizin, önümüzdeki 3 yıl boyunca isim sponsoru Türkiye Sigorta olacak. Sektörünün lideri bu firmayla iş birliği yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gücünü, adından alan Türkiye Sigorta’nın Türkiye’ye destek vermesi ve basketbola yatırım yapmayı seçmesi bizim için de gurur kaynağı olmuştur” dedi.

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin kendilerini gururlandırmaya devam ettiğini vurgulayan Hidayet Türkoğlu, iki gün önce yayımlanan bir listeye göre Avrupa’nın en iyi ikinci organizasyonuna sahip olduklarını kaydetti.

Oyuncu ve antrenörlerin de Türkiye ligini tercih ettiğini vurgulayan Hidayet Türkoğlu, kulüplerin gelişim kaydetmesinin basketbolun ilerlemesinde önemli rol oynadığına da dikkati çekti.

(AA)

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ