Kelebek Magazin

TikToker’lar Kırışıklıkları Önlemek İçin Bir Gecede Yüzlerini Bantlıyor

Kırışıklıklar, yaşlanmanın normal ve kaçınılmaz bir parçasıdır. Yine de, herhangi bir anda internette dolaşan ince çizgilerin görülmesini …


Kırışıklıklar, yaşlanmanın normal ve kaçınılmaz bir parçasıdır. Yine de, herhangi bir anda internette dolaşan ince çizgilerin görülmesini geciktirmek için sayısız ipucu ve püf noktası var. TikTok’ta ortaya çıkan en yeni yaşlanma karşıtı cilt bakımı hilelerinden birine yüz bandı denir. Uygulamayı kullanıyorsanız, yüzünüze stratejik olarak bant parçalarını uygulamak ve kırışıklıkların oluşmasını önlemek için gece boyunca bekletmeyi içeren trendi zaten görmüş veya duymuş olabilirsiniz.

Yaklaşık bir milyon beğeniye sahip belirli bir videoda, The Aussie Rapunzel’den geçen bir kullanıcı, bir hafta boyunca her gece alnını bantlayarak yüzünü bantlama yolculuğunu kaydediyor. Yüzünde herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek için her gece yüzünü bantladıktan sonra alnındaki ince çizgileri ortaya çıkarmak için kaşlarını kaldırarak kendini gösteriyor. Videonun son günü ve sonunda, alnındaki ince çizgilerin görünümünde gözle görülür bir fark var ve içerik oluşturucu, olay sırasında kaşlarını kaldırmanın daha zor olduğunu hissettiğini paylaştı. Ancak bu güvenli mi ve uzun vadede gerçekten işe yarıyor mu?

Yüze bantlama, ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak için acil bir strateji olarak çalışır; Bununla birlikte, plastik cerrahlara göre, teknik kısa vadede tahrişe neden olabilir ve hatta uzun vadede daha görünür yaşlanma belirtileri yaratabilir. İleride, kırışıklıkları önlemek hedeflerinizden biriyse neden daha geleneksel yaşlanma karşıtı yöntemlere bağlı kalmak isteyebileceğiniz de dahil olmak üzere bu eğilim hakkında daha fazla bilgi edinin.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ