Kelebek Magazin

Tahtın vârisi kararını verdi: Çocukları Prens George ve Prenses Charlotte da törene katılacak

Kraliçe’nin ardından hükümdar olarak başa geçen Kral 3. Charles’tan sonra tahtın yeni vârisi olarak öne çıkan Prens William ve eşi Kate, bugün …

Kraliçe’nin ardından hükümdar olarak başa geçen Kral 3. Charles’tan sonra tahtın yeni vârisi olarak öne çıkan Prens William ve eşi Kate, bugün gerçekleşecek cenaze törenine çocuklarının da katılmasına karar verdi. Dokuz yaşındaki Prens George ve yedi yaşındaki kız kardeşi Prenses Charlotte da Kraliçe’nin cenazesine katılmaya hazırlanıyor.

Daily Mail’in haberine göre; Galler Prensi ve Prensesi, dokuz ve yedi yaşlarındaki en büyük iki çocuklarının cenaze törenine katılıp katılmamaları konusunda uzun uzun düşündükten sonra kararlarını verdiler. Çiftin iki çocuğu da bugün büyük büyükannelerinin cenazesinde, tabutunun arkasından Westminster Abbey’e yürüyerek törene katılacaklar.

Kraliyet Ailesi’ne yakın bir kaynak, “Ebeveynler olarak, elbette, çocuklarının onlara eşlik edip etmemeleri konusunu çok düşündüle. Elbette küçük Louis çok genç ama George ve Charlotte’un buna bağlı olduğunu düşünüyorlar” dedi.

Çocuklar da bu öğleden sonra Windsor’daki St George Şapeli’ndeki ayinde yer alacaklar. George ve Charlotte, içeri girerken önce Prenses Kate ve Kraliçe Camilla ile birlikte araba ile Manastıra gidecekler.

Bugünkü cenaze töreninde, Kraliçe Elizabeth’in yaşamını yansıtan bir zil 96 kez çalacak.

Tören The Lord’s My Shepherd ve Love Divine gibi ilahiler eşliğinde Westminster Dekanı The Very Reverend Dr David Hoyle tarafından yönetilecek.

Ardından Judith Weir tarafından bestelenen, özel olarak sipariş edilen bir koro parçası olan Like As The Hart, Westminster Abbey Korosu tarafından seslendirilecek. Koro ayrıca 1953 yılında Kraliçe’nin taç giyme töreni için Ralph Vaughan Williams tarafından bestelenen O Taste And See adlı kısa bir marşı da söyleyecek.

Tabut daha sonra Londra üzerinden Windsor’a doğru son yolculuğuna devam edecek. Ve hiçbir kamera olmadan Kraliyet Ailesi, özel bir defin için toplanacak.

 

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ