Kelebek Magazin

Taha Duymaz’ın ablası isyan etti: Var mı böyle bir adalet!

Hatay’da ailesi ile enkaz altında kalan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz’ın ablası Semiha Duymaz, Instagram’da yaptığı paylaşımda isyan etti.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Hatay’da ailesi ile enkaz altında kalan sosyal medya fenomeni Taha Duymaz’ın ablası Semiha Duymaz, Instagram’da yaptığı paylaşımda “Olduğu bölgede çalışma var ama ses yokmuş, konuşamıyorlar bayılmışlar. Ses yok diye AFAD emir gelmeden bakamazmış, böyle bir sistem var mı Allah aşkına? Var mı böyle bir adalet? Ölüme terk edildiler. Ne olur Allah rızası için duyun sesimizi, bu canları, onca insanı” ifadelerini kullandı.

CZN BURAK ENKAZIN ÖNÜNDE YARDIM İSTEDİ

Sosyal medya fenomeni CZN Burak da Taha Duymaz’ın altında olduğu enkazın önüne giderek yardım çağrısında bulundu.

CZN Burak videoda, “Şu an şu binada Taha Duymaz’ın kendisi, Melek Duymaz kardeşi, Umut Duymaz kardeşi, halası ve eniştesi var. Ve diğer yaşayan komşular var. Burası sekiz katlı bir bina. Lütfen herkesten yardım istiyorum” dedi.

CZN Burak’ın videosunu paylaşan abla Duymaz, “Şu an @cznburak abimiz Allah razı olsun, kardeşlerimle sokak sokak gezip vinç arıyor. Enkaz bölgesine ve kimseye ulaşamıyorlar. Ekiplerin söyledikleri oradan emir almamız gerek. Böyle bir şey olabilir mi? Bu durumda emir nedir, ses olduğuna rağmen kaç gün ne olur dayanın bol bol dua, sizin dualarınız güç versin” dedi.

“VİNÇ GELDİ”

Son gelişmeyi duyuran CZN BURAK, “Vinç geldi, geceden beri çalışılıyor” dedi.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ