Kelebek Magazin

Tacizle suçlanan Erkan Özerman’la ilgili yeni gelişme

Geçen aylarda düzenlenen 34. Best Model Türkiye yarışmasında Oğulşat Gagşalova ve Bartu Dilmen birinci olmuştu. Ancak yarışmanın ardından …

Geçen aylarda düzenlenen 34. Best Model Türkiye yarışmasında Oğulşat Gagşalova ve Bartu Dilmen birinci olmuştu. Ancak yarışmanın ardından organizatör Erkan Özerman gündemden düşmemişti. Erkek yarışmacılar konuyla ilgili şampiyonların daha önce belli olduğunu ve organizasyon sorumlusunun kendilerine “Erkan Özerman’a kim masaj yapmak ister?” şeklinde mesajlar attığını ileri sürmüştü.

Ardından Özerman yaptığı açıklamalarla iddiaları yalanlamıştı.

İddialarla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Dava açan Özerman’ın avukatları

“KURGU OLDUĞU ANLAŞILDI”

Uzun süre magazin gündeminden düşmeyen taciz ve masaj iddialarıyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Konuyla ilgili dava açan Özerman’ın avukatları bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada Özerman’la ilgili iddiaların asılsız olduğunun ortaya çıktığı belirtilerek, “Bilirkişi ve savcılık tarafından taciz olmadığını kanıtladı. Görüntülerin ve görüntülerdeki iddiaların kurgu olduğu anlaşıldı” ifadeleri kullanıldı.

“ASILSIZ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI”

Özerman’ın avukatları Atakan Karataş ve Gizem Konak’ın basın açıklaması şu şekilde:

“Herkes tarafından tanınan isimlerin prodüktörlüğünü, sanatçı ve oyuncu menajerliğini üstlenen, Türkiye’yi yurt dışında temsil edip önemli organizasyonlarda Türk bayrağı açtıran, Avrupa’nın pek çok ülkesinden devlet nişanı alıp onurlandırılan, Best Model Türkiye yarışmasıyla ve üstlendiği menajerliklerle Türk halkının sevdiği ve hayran olduğu pek çok oyuncuyu ekranlara taşıyan 83 yaşındaki Erkan Özerman’a ilişkin bir süredir bir televizyon kanalının magazin programında yürütülen karalama çalışmaları kapsamında iddia edilen tüm suçlamaların asılsız olduğu ortaya çıktı.”

“KURGU OLDUĞU ANLAŞILDI”

“Bilirkişi ve savcılık tarafından taciz olmadığını kanıtladı. Görüntülerin ve görüntülerdeki iddiaların kurgu olduğu anlaşıldı. Türk halkının sevdiği ve hayran olduğu pek çok oyuncuyu ekranlara taşıyan 83 yaşındaki Erkan Özerman’a ilişkin bir süredir televizyon kanalının magazin programında yürütülen karalama çalışmaları kapsamında iddia edilen tüm suçlamaların asılsız olduğu ortaya çıktı. Erkan Özerman’a ilişkin koordineli ve sistematik bir şekilde yapılan saldırılarda hukuka aykırı beyanlarla yetinilmeyip ekran başına sadece yarışmayı kaybeden manken adaylarının ekrana çıkarılarak söyletilen ifadelerin gerçek olmadığı kanıtlanmış, savcılık tarafından da kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilmiştir.”

“SORUŞTURMAYA YER YOK”

Mahkeme kararında ise, “Toplanan deliller ve tüm soruşturma dosyası birlikte incelendiğinde; şüphelilerin alman ifadelerinde suçlamaları kabul etmediği, olay anına ilişkin temin edilen kamera görüntülerinde ise herhangi bir olumsuzluk tespit edilmediği, müştekinin dosya içerisine sunmuş olduğu whatsapp yazışmalarında ise herhangi bir suç unsuruna rastlanmadığı, şüpheli Aydın Güler’in dosyaya sunmuş olduğu yazışmalarda da müşteki ile aralarinda geçen diyalogların herhangi bir suç unsuru teşkil etmediği, müştekinin kendisine yapılan aramalarda bu tacizlerin devam ettiğini iddia etmiş ise de; bahse konu görüşmelere ilişkin herhangi bir görgü tanığı bulunmadığı, müştekinin soyut iddiaları karşısında etkin soruşturma yapmaya elverişli herhangi bir somut delil bulunmadığı” ifadeleri kullanılarak soruşturma açılmadığı belirtildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ