Kelebek Magazin

SÖZCÜ duyurdu, Melek ve Bedirhan’a destek yağdı

Bodrum’da kazandıkları Anadolu Lisesi’ne tekerlekli sandalye ile gidecek okul servisi temin edilmediği için 10 gündür okula gidemeyen Bedirhan …

Bodrum’da kazandıkları Anadolu Lisesi’ne tekerlekli sandalye ile gidecek okul servisi temin edilmediği için 10 gündür okula gidemeyen Bedirhan Atan ve Melek Yobaş’ın sesini SÖZCÜ Türkiye’ye duyurdu, 14 yaşındaki öğrencilere destek yağdı.

Bodrum’a bağlı Akçaalan Mahallesi’nde yaşayan ve belden aşağısı felç olması nedeniyle tekerlekli sandalyeye mahkum yaşayan Bedirhan Atan (14)  ile Melek Yobaş (14) 7 kilometre uzaklıktaki Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi’ni kazandı.

SEVİNÇLERİ YARIM KALMIŞTI

Sınavlarda gösterdikleri üstün başarı ile öğretmenlerinin takdirini kazanan Atan ve Yobaş okulların açıldığından günden bu yana servis araçlarının asansörü olmaması nedeniyle kazandıkları liseye gidemedi.

Aileleri ve emekli öğretmen Emel Yeşilkaya ile seslerini SÖZCÜ aracılığı ile Türkiye’ye duyuran başarılı öğrencilere destek yağdı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, Melek Yobaş’ı, babası Vedat Yobaş’ı, Bedirhan Atan’ın babası Zübeyt Atan’ı evinde ziyaret ederek yaşanan sıkıntı nedeniyle özür diledi.

“DURUMU ÖĞRENİR ÖĞRENMEZ GELDİM”

Konuyu basından öğrenir öğrenmez aileler ve çocuklarla görüşmek için mahalleye gittiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, “20 gün önce Bodrum’da göreve başladım ve durumu basından öğrenir öğrenmez gelip çocuklarımızla aileleri ile görüşmek istedim. 35 yıllık bir öğretmenim, benim de engelli birey bir yeğenim var. Çocuklarımızın üzüntüsünü anlayabiliyorum. Devlet olarak bu sorunu çözmek bizim görevimiz ve sorumluluğumuz. Bu konuda öğrencilerimiz, veliler ve yakınları ne kadar şikayet etse tamamen haklı” diye konuştu.

“HİÇBİR SIKINTI ÇEKMEYECEKSİNİZ, SÖZ VERİYORUM”

Tekerlekli sandalyedeki 14 yaşındaki Melek Yobaş ile yakından ilgilenen ve dakikalarca sohbet eden Müdür Aldal, “CİMER’e de konuyu iletmişsin. Bize sizin gibi değerli hakkını arayan öğrencilerimiz lazım. Sizler bizim geleceğimiz yarınlarımızsınız, bizim görevimiz sizlerin en rahat en modern şekilde eğitimlerinizi görmenizi sağlamak. Hemen bir sağlık kuruluşu ile temasa geçtim, yarında itibaren size bir asansörlü araç temin ettik. Ben de ilçe milli eğitim müdürlüğü bünyesindeki bir aracı Ankara’ya göndererek tamamen okullarımıza ait ve kalıcı olarak bir aracı asansörlü ve sizin kullanımınıza uygun hale getirip birkaç hafta içerisinde hizmete girmesini sağlayacağım. Bugünden itibaren okula ulaşımda hiçbir sıkıntı çekmeyeceksiniz söz veriyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZIN SESİNİ TÜRKİYE DUYDU”

Çocukların ana sınıfından öğretmeni olan emekli öğretmen Emel YeşiLkaya ise “SÖZCÜ sayesinde sesimizi Türkiye duydu. Keşke konu buralara gelmeseydi çocuklar ilk günden itibaren okula gitseydi. Basında olayın duyulmasından sonra gerek Bodrum’dan gerek İstanbul ve büyükşehirlerden iş insanları arayıp, Bodrum gibi bir yerde nasıl olur da bu çocukların eğitim aracı sağlanmaz diye şaşırdıklarını ve istendiği an araç temin ederek yardımda bulunacaklarını söyledi. İlçe Milli Eğitim müdürümüz sayesinde sorunu bir günde çözdük, ilgilenen herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ