Kelebek Magazin

SEVDA GİRAY: “SESİN ÇIPLAKLIĞI TÜM ÇIPLAKLIKLARDAN DAHA DEĞERLİ

Son şarkısı “Feraset”i müzikseverlerle buluşturan başarılı yorumcu Sevda Giray son dönemde gündemi meşgul eden tartışmalarla ilgili çarpıcı yorumlar yaptı.

 

 

Türk müziğinin güçlü seslerinden Sevda Giray, sözü Cengiz Atabay’a, müziği ve düzenlemesi Kenan Özer’e ait olan “Feraset” adlı çalışmasını sevenleriyle buluşturdu. Türk müziği tınılarını batı soundlarıyla bir araya getiren “Feraset” en başarılı çalışmalarından biri olduğuna işaret eden Sevda Giray, “Kolaya kaçıp lay lay lom şarkılar da söyleyebilirdik ama iyi bir sese sahip olmak ancak iyi şarkılarla ön plana çıkıyor. Feraset de böyle bir şarkı. Hakkını verdiğimi düşünüyorum ve sevileceğine inanıyorum” dedi.

 

Son dönemde müzik dünyasında yaşanan kıyafet tartışmaları için de yorum yapan Sevda Giray, “Sahnede yaşayan bir kadın olarak sahnede giyilen her kıyafete saygım var. Sanatçılar kendilerini sahnede nasıl görsel olarak ifade etmeye çalışıyor ama şarkı söylemek için sahneye çıkan bir kadının her şeyden önce sesinin çıplaklığıyla ön plana çıkması gerekiyor. Sesteki çıplaklık her şeyden daha değerli… Ben de bunun bilinciyle sesimin çıplaklığıyla ve sesimin sağlığıyla ilgileniyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ