Kelebek Magazin

Rusya’da tutuklu bulunan Amerikalı WNBA yıldızı Brittney Griner, 9 yıl hapis cezası aldı

Amerikalı WNBA yıldızı Brittney Griner, Rusya’daki mahkeme tarafından suçlu bulundu ve 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı! Amerikan WNBA yıldızı …

Amerikalı WNBA yıldızı Brittney Griner, Rusya’daki mahkeme tarafından suçlu bulundu ve 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı!

Amerikan WNBA yıldızı Brittney Griner, Rusya’da uyuşturucu bulundurmaktan ve uyuşturucu madde içeren elektronik sigara kartuşları getirmekten suçlu bulundu ve 9 yıl hapis cezasına çaptırıldı. Rus savcı, Amerikalı basketbolcu için 9,5 yıl hapis talep etmişti.

Griner ayrıca 1 milyon ruble (16.000 $) para cezasına çarptırıldı.

Cezanın ardından Griner üzgün surat ifadesiyle verilen kararı anladığını belirtti. Amerikalı sporcunun avukatları büyük hayalkırıklığı yaşadıklarını açıkladı. Brittney Griner tarafı karara itiraz edeceklerini de ifade etti.

HAVALİMANINDA GÖZALTINA ALINMIŞTI

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle Amerika Birleşik Devletleri’nin çağrısı üzerine diğer vatandaşlarıyla birlikte ülkeden ayrılmak isteyen Brittney Griner, Mart ayında başkent Moskova’daki Sheremetyevo Havalimanı’nda uyuşturucu madde bulundurmaktan gözaltına alınmıştı.

RUSYA, SİLAH KAÇAKÇISI BOUT’U İSTEMİŞTİ

ABD ve Kremlin yetkilileri, Griner’ın serbest bırakılması için mahkum takasının bir parçası olarak müzakerelerin yapıldığını açıklamıştı. Rusya, ABD’lileri öldürmek ve Kolombiyalı teröristlere silah satmak için komplo kurmaktan Illinois’de 25 yıl federal hapis cezasını çekmekte olan Viktor Bout’un serbest bırakılmasını istedi.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ