Kelebek Magazin

Rana Cabbar son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden usta oyuncu Rana Cabbar son yolculuğuna uğurlandı.

Kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden oyuncu Rana Cabbar (78) Şişli Ermeni Katolik Mezarlığı’nda öğlen düzenlenen törenin ardından toprağa verildi.

Törene, oyuncu arkadaşları Talat Bulut, Cezmi Baskın, Altan Erkekli, Altan Gördüm, Vahide Gördüm, Halil Ergün, Gülsen Tuncer yanı sıra Cabbar’ın sevenleri katıldı.

Törende taziyeleri Cabbar’ın yakınları kabul etti.

Oyuncu Talat Bulut “Benim ustamdı, hocamdı. 5 yıl aynı sahneyi paylaştım. Çok üzgünüm” dedi.

“RANA BENİM HER ŞEYİMDİ”

Oyuncu Cezmi Baskın ise “Sevgili kardeşimiz Rana’yı kaybettik. Çok acılıyız, çok üzüntülüyüz. Benim ustam, hocam, iş arkadaşım, her şeyimdi. Toprağı bol olsun diyelim” diye konuştu.

RANA CABBAR HAKKINDA

İstanbul’da 1945’te doğan Rana Cabbar, gençlik yıllarında Ankara’ya yerleşerek Ankara Sanat Tiyatrosu’nun (AST) kuruluşunda yer aldı.Uzun süre AST’de tiyatro oyunculuğu yapan Cabbar, gazeteci Uğur Mumcu’nun yazdığı ‘Sakıncalı Piyade’ oyunundaki ‘Sakıncalı’ rolünü ilk sahneleyen oyuncu oldu.

Başarılı oyuncu, sinemaya Erden Kıral’ın yönettiği 1983 yapımı ‘Hakkari’de Bir Mevsim’ filminde ‘Dorfvorsteher’ karakterini canlandırarak adım attı.

Ömer Kavur, Şerif Gören ve Yavuz Turgul gibi yönetmenlerle çalışan Cabbar, 2005 yapımı ‘Beyaz Gelincik’ dizisiyle ekranlarda tanınmaya başladı.

‘Aşk-ı Memnu’ dizisinde oynadığı ‘Süleyman Efendi’ karakteriyle özdeşleşen oyuncu, en son ‘Kaçış’ dizisinde rol almıştı.

(DHA)

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ