Kelebek Magazin

Paul Pogba’nın kardeşi Mathias gözaltına alındı

Juventus’un yıldızı Paul Pogba’nın erkek kardeşi Mathias, Fransız futbolcuya yönelik gasp planı iddiasıyla gözaltına alındı. Juventus’un …

Juventus’un yıldızı Paul Pogba’nın erkek kardeşi Mathias, Fransız futbolcuya yönelik gasp planı iddiasıyla gözaltına alındı.

Juventus’un dünyaca ünlü futbolcusu Paul Pogba, geçtiğimiz haftalarda kardeşinin kendisine şantaj uyguladığını ve para istediğini açıklamıştı. Mathias Pogba, kardeşi Paul Pogba’dan zorla para alma planıyla suçlandı ve gözaltına alındı.

Reuters’ta yer alan habere göre, gasp planıyla ilgili olarak dört kişinin daha suç örgütü suçlamasıyla gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Mathias Pogba’nın avukatı Yassine Bouzrou, müvekkilinin masum olduğunu söylerken “Bu karara itiraz edeceğiz” ifadelerini kullandı.

11 MİLYON STERLİN İSTEDİLER

Paris savcılığı, Pogba’ya yönelik şantaj girişimine ve organize bir çeteden tehdit iddialarına ilişkin soruşturma başlatmıştı. 29 yaşındaki orta saha oyuncusu, Mart ayından bu yana çocukluk arkadaşları tarafından şantaja uğradığını ve kısa süre önce bu kişilere 85 bin sterlin ödediğini söyledi. Pogba’ya şantaj uygulayan kişiler, 13 yıl öncesine uzanan ‘koruma hizmetleri’ karşılığında Fransız futbolcudan 11 milyon sterlin para talep ettiği iddia edildi.

‘MBAPPE’YE BÜYÜ İÇİN CADI KULLANDI’

Dünya Kupası’nı kaldıran kadroda bulunan Pogba, çetenin kendisini dört aydır tehdit ettiğini ifade etti ve gözdağı vermek için Manchester’da ve Juventus’taki antrenman tesislerine geldiklerini belirtti.

Gündemi sarsan bu olay, Pogba’nın ağabeyi Mathias’ın sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla başlamıştı. Bir video yayınlayan Mathias, Juventus’un yıldızı hakkında çok büyük ifşalarda bulunacağını açıklamıştı.

Paul Pogba’nın 23 yaşındaki Kylian Mbappe’ye büyü yapmak için bir cadı kullandığı iddiası gündeme bomba gibi düşerken, yıldız futbolcu bu iddiaları yalanlayarak onu itibarsızlaştırmak için uydurulduğunu söyledi.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ