Kelebek Magazin

Parmakları olmayan Zeynep’in konservatuvar başarısı

Doğuştan bir elinin parmakları olmayan Zeynep Düzgün, azmi sayesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarını kazanarak, çocukluk hayalini …

Doğuştan bir elinin parmakları olmayan Zeynep Düzgün, azmi sayesinde İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarını kazanarak, çocukluk hayalini gerçekleştirdi.

Doğuştan bir elinin parmakları olmayan 19 yaşındaki Zeynep Düzgün, Tuzla Belediyesi Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi’nde 2017 yılında bağlama kursuna başladı.

Bağlamanın yanı sıra şan, piyano ve konservatuvar hazırlık kurslarına da katılan Düzgün, farklı üniversitelerin yetenek sınavlarına girerek başarı sağladı. Tercihini ise İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan yana kullandı.

Artık bir konservatuvar öğrencisi olan Zeynep Düzgün, sık sık Gençlik Gemisi’ne giderek konservatuara hazırlanan öğrencilere moral veriyor.

“NELER YAPABİLECEĞİMİ GÖSTERDİM”

İstanbul Üniversitesinde okumanın çocukluk hayali olduğunu anlatan Düzgün, “Dezavantajlarını yaşadım. Zorlandığım çok süreç oldu. Çareyi yine kendimde buldum. ‘Çalışınca niye yapamayayım?’ dedim. Sınavlara girdiğim zaman şaşırdılar. Beklemiyorlardı. Beni gördüklerinde ‘Ne yapabilir?’ diyorlardı. Sınava gittim ve birçok okul kazandım. Her okulda, ‘Daha fazla ne yapabilir?’ önyargısı vardı. Fakat neler yapabileceğimi gösterdim. Bu sanat merkezi gerçekten bir velinimet. Ücretli kurslara baktığımız zaman bir eğitim veriliyor ancak ne kadar yeterli… Burada hocalarımız olsun, yetkili hocalarımız olsun bir şeye takıldığımız zaman bizlere hemen dönüş yapıyor. Saat fark etmeksizin öğretmeye açıklar” dedi. (DHA)

 

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ