Kelebek Magazin

Parasızlıktan Messi’yi yollayan Barcelona kar açıkladı!

Ekonomik olarak zor günler geçiren ve transferleri gerçekleştirmek için önemli isimleri kadrosundan yollamak zorunda kalan Barcelona, 2021-22 …

Ekonomik olarak zor günler geçiren ve transferleri gerçekleştirmek için önemli isimleri kadrosundan yollamak zorunda kalan Barcelona, 2021-22 sezonunu karla kapattığını açıkladı.

İspanya 1. Futbol Ligi (La Liga) ekiplerinden Barcelona, 2021-22 sezonunu 98 milyon euro karla kapattığını duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, 2021-22 mali yılı içinde kulübün 1,017 milyar euro gelir elde ettiği ve aynı dönemde 98 milyon euro kara geçtiği belirtildi.

Yönetim Kurulu’nun onayıyla, 2022-23 sezonu gelir bütçesinin 1,255 milyar euro olarak onaylandığı ve gelecek sezon 274 milyon euro kar beklentisi olduğu da vurgulandı.

PARASIZLIKTAN MESSI GİTMİŞTİ

Son zamanlarda, salgın ve yüksek maaş alan oyuncuların etkisiyle ekonomik yönden zorlu bir süreç yaşayan Katalan temsilcisi, Lionel Messi’nin maaşını karşılayamama gerekçesiyle Arjantinli yıldız ile geçen sezon öncesinde yollarını ayırmış ve birçok önemli oyuncusuyla görüşmeler yaparak maaşlarında indirime gitmelerini sağlamıştı.

Televizyon ve lig maçı gelirlerinin bir kısmını özel bir şirkete satan Barcelona, çeşitli ticari anlaşmalarla ekonomik yapısını güçlendirmiş ve bu sezon başında Robert Lewandowski, Raphinha, Jules Kounde, Andreas Christensen, Marcos Alonso, Franck Kessie ve Hector Bellerin gibi önemli oyuncuları transfer etmişti.

(AA)

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ