Kelebek Magazin

Orhan Aydın: Artık dayanma gücüm kalmadı

Tiyatrocu Orhan Aydın, Hatay’da deprem nedeniyle yıkılan binanın altında kalan kızı Eylem Şafak Aydın’a hâlâ ulaşılamadığını açıkladı. Aydın, “Artık dayanma gücüm kalmadı” dedi.

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle 5 bin 894 kişi hayatını kaybetti, 34 bin 810 kişi yaralandı, 5 bin 775 bina yıkıldı.

Tiyatrocu Orhan Aydın’ın Hatay’da bulunan kızı Eylem Şafak Aydın da enkaz altında kaldı. Kızı için yardım çağrılarını sürdüren Aydın, Eylem Şafak Aydın’a hâlâ ulaşmaya çalıştıklarını ifade etti.

“HAYDİ KİRAZ GÜLÜŞLÜM… DİREN”

Twitter hesabından yeni bir paylaşımda bulunan Orhan Aydın, “Kızıma ulaşmaya çalışıyoruz. Enkazın altında ve üstünde büyük bir beton kütlesi var. Artık dayanma gücüm kalmadı, yüreğim ağlıyor. Ellerim titriyor. Ülkemin sahipsiz olmasına kahroluyorum. Acım ve kederim tarifsiz. Haydi be canım… Haydi kiraz gülüşlüm… Diren…” dedi.

ESKİ EŞİ KURTULDU

Orhan Aydın, iki gün önce Hatay’da bulunan kızı Eylem Şafak Aydın ve eski eşi Elif Torun Öneren’in enkaz altında olduğunu duyurmuştu: “Ayşe Fitnaz Caddesi 5 numara. Hatay Merkez. Ev yıkılmış kızım ve annesi enkazın altında imdat!”

Orhan Aydın, ilerleyen saatlerde eski eşinin enkazdan kurtarıldığını ancak kızından haber alamadığını belirtmişti.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ