Kelebek Magazin

‘Okul müdüründen veliye dayak’ iddiasına inceleme

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü, bir okul müdürünün bir veliyi darbettiği iddiası hakkında soruşturma yapılmak üzere işlem başlatıldığını duyurdu …

Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü, bir okul müdürünün bir veliyi darbettiği iddiası hakkında soruşturma yapılmak üzere işlem başlatıldığını duyurdu.

Bolu’da Kanuni Anadolu Lisesi Müdürü Vedat Açıkgöz’ün kıyafeti nedeniyle okula almadığı bir kız öğrencinin babasıyla tartıştığı ve kendisine küfür ettiğini öne sürdüğü veli Onur Bozkurt’u yüzlerce öğrencinin gözü önünde yumrukladığı iddia edildi.

Bozkurt, polis merkezine giderek okul müdürü hakkında şikayetçi olurken, Bolu Milli Eğitim Müdürlüğü olay hakkında işlem başlattı.

Müdürlükten yapılan açıklamada, 19 Eylül’de yerel basında yer alan “Okul Müdüründen Veliye Dayak” konulu haberle ilgili açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.

Açıklamada, Kanuni Anadolu Lisesinde İstiklal Marşı töreninden sonra okul müdürünün kıyafetle ilgili öğrencilere uyarıda bulunduğu sırada dışarıdan okul bahçesine hakaret içerikli cümlelerle bir öğrenci velisinin girdiği aktarılarak, “Bu esnada okul müdürü, hakaret içerikli cümlelerin okul bahçesinde söylenilmeyeceği hususunda veliyi uyarmış, devamında veli tarafından okul müdürünün eli tutulmuş, bunun üzerine veli ile okul müdürü arasında arbede yaşanmıştır. Konu hakkında inceleme/soruşturma yapılmak üzere işlem başlatılmıştır.” ifadelerine yer verildi. (AA)

 

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ