Kelebek Magazin

Nesine.com hakkında soruşturma açıldı

Rekabet Kurumu, nesine.com hakkında münhasırlık içeren dikey anlaşmalar ile rekabeti ihlal suçlamasıyla soruşturma açtı. D Elektronik Şans …

Rekabet Kurumu, nesine.com hakkında münhasırlık içeren dikey anlaşmalar ile rekabeti ihlal suçlamasıyla soruşturma açtı.

D Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık A.Ş.’nin (Nesine.com) münhasırlık içeren dikey anlaşmaları ile 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen ön araştırma Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Rekabet Kurumu’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Ön araştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 7 Temmuz 2022 tarihli toplantısında müzakere eden Rekabet Kurulu, bulguları ciddi ve yeterli bularak; D Elektronik Şans Oyunları ve Yayıncılık A.Ş. hakkında soruşturma açılmasına, 22-32/500-M sayı ile karar verdi” denildi.

‘KANUN’U İHLAL ETTİKLERİ ŞEKLİNDE YORUMLANAMAZ’

Açıklamaya şöyle devam edildi:

“Rekabet Kurulu tarafından alınan soruşturma kararları, hakkında soruşturma açılan teşebbüs ya da teşebbüs birliklerine kararın tebliğ edilmesini takiben kamuoyunun bilgisine sunulur.

Kamuoyunun Rekabet Kurulu kararları hakkında bilgilendirilmesi kapsamında yapılan bu açıklamalar, hakkında soruşturma açılan teşebbüslerin ya da teşebbüs birliklerinin 4054 sayılı Kanun’u ihlal ettikleri, kanun kapsamında ceza yaptırımı ile karşı karşıya kaldıkları veya kalacakları şeklinde yorumlanamaz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ