Kelebek Magazin

Mustafa Sandal: Kılıçdaroğlu sayesinde bayramlık dersi de görmek nasip oldu

Şarkıcı Mustafa Sandal, 13. Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu’nun kendisine “Bu Fatiha’yı okumayı bilmiyor” diye bağıran kişi için yaptığı açıklamayı Twitter hesabından “Bu yaşımda Kılıçdaroğlu sayesinde bayramlık dersi de görmek nasip oldu” notuyla paylaştı.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bayramın ilk günü Adıyaman’a gitti. Belediye başkanları ve partililer ile mezarlığa giderek depremde hayatını kaybedenler için dua etti. Bu sırada kalabalığın içerisindeki bir kişi Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak bağırmaya başladı. Kimliği belirsiz kişi, imama Kılıçdaroğlu’nu göstererek, “Bu Fatiha okumayı bilmiyor ki, sen buna neden Fatiha okutturuyorsun?” diye bağırdı. Büyük tepkiye yol açan kişi, çevredekiler tarafından uzaklaştırıldı.

“BENİM HAKKIM HELAL”

Kılıçdaroğlu bu olay sonrası Twitter hesabından “Mezarlıkta acılı insan her şeyi söyleyebilir, yapabilir; acısına vermek gerekir. Bugün bunları konuşmayalım, kayıplarımızı hakkıyla analım. Lütfen o insanımızı da ifşa edecek şeyler yapılmasın, özellikle sosyal medyada sorumlu davranalım. Benim hakkım varsa ben helal ettim” yorumunu yaptı.

“BAYRAMLIK DERS”

Kılıçdaroğlu’nun paylaşımını alıntılayan şarkıcı Mustafa Sandal ise “Bu yaşımda Sayın Kılıçdaroğlu sayesinde bayramlık dersi de görmek nasip oldu. Bir devlet adamına yakışan üslup olmuş” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ