Kelebek Magazin

Mine Koşan kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Mine Koşan, ekranlarda yayınlanan bir programa konuk oldu. Ekran başındaki izleyiciler tarafından Koşan’ın hayatı ve kariyeri merak edildi. MİNE …

Mine Koşan, ekranlarda yayınlanan bir programa konuk oldu.

Ekran başındaki izleyiciler tarafından Koşan’ın hayatı ve kariyeri merak edildi.

MİNE KOŞAN KİMDİR?

Türk ses sanatçısı Mine Koşan, 17 Aralık 1958 yılında Mısır Kahire’de dünyaya geldi. 13 yaşında Vedat Yıldırımbora ilk bestesi olan “Yağmur” adlı plağı ile ünlendi. 1974 yılında yine Vedat Yıldırımbora ilk bestesi olan “Dert Bende” adlı şarkı ile zirvedeydi. 1976 yılında da henüz 18 yaşındayken “Kara Vicdanlı” adlı şarkı ile çıkış yakaladı.

1976 yılında Öztürk Serengil‘in Libya‘da açtığı Nadi Elshati adlı gazinoda program yapmak için Arap alemine de hitap etmek adına diksiyon dersleri alarak Arapça’yı ilerletti.

1978 yılında eşi ile birlikte albüm yapmak için ve Arapça konser vermek için Mısır‘a gitti. Klasik Arap orkestrası eşliğinde Akustik Ekaat Seeid Derviş salonunda 3 ayrı konser verdi. 1979 yılında Kahire‘de kaldıkları sırada “Kahire’de” adlı bir albüm de yaptılar. Kahire’de 2 yıl kaldıktan sonra İstanbul’a döndüler.

Üçüncü evliliğini ‘Popstar Alaturka’ yarışmasında birinci olan Erhan Yeşil ile yaptı. 2010 yılında nikah masasına oturan ikilinin evliliği kısa sürdü.

TARKAN’IN YENİ ŞARKISI ‘GEÇÇEK’ YAYINLANDI

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ