Kelebek Magazin

Meksikalı YouTuber korkunç kazada altı kişinin ölümüne neden oldu

1,47 milyon abonesi olan bir YouTube yıldızı, korkunç bir otoyol araba kazasında bir çocuğu ve beş yetişkini öldürdüğü iddiasıyla gözaltına …

1,47 milyon abonesi olan bir YouTube yıldızı, korkunç bir otoyol araba kazasında bir çocuğu ve beş yetişkini öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alındı.

Gerçek adının Amado Amir Gonzalez olduğu bildirilen 26 yaşındaki Meksikalı içerik üreticisi Heisenwolf’un, aracının otoyolu geçip bir taksiye çarpmasından sonra kazaya neden olduğuna inanılıyor.

Daily Star’ın haberine göre, eyalet savcıları, olayın “Meksika’nın en kötü adamları” hakkında bir YouTube videosu yayınlamasından sadece üç gün sonra 18 Eylül Pazar günü gerçekleştiğini söylediler.

Altı kurbanın hepsinin, Gonzalez’e ait kırmızı bir Chevrolet Camaro’nun çarptığı bir Nissan Tsuru taksisinde seyahat ettiği bildirildi.

Kurbanların isimleri açıklanmadı, ancak 26, 35 ve 62 yaşlarında üç erkek, 30 ve 60 yaşlarında iki kadın ve 10 yaşından küçük bir kız olduğu söyleniyor.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Gonzalez de kazada yaralanarak hastaneye kaldırılarak gözaltına alındı. Polis de olayla ilgili soruşturma başlattı.

Taburcu edildikten sonra, hakim önüne çıkmadan önce yetkililere ifade vermesi istenecek. 

Gonzalez, YouTube kanalına 2011 yılında Heisenwolf adı altında başladı. Kanalı, popüler veya çevrimiçi kültürün özelliklerini üç dakika veya daha kısa bir sürede açıklayan videoların arkasından büyüdü.

Ayrıca hem Instagram’da hem de TikTok’ta binlerce takipçisi var ve Spotify’da da üç şarkı yayınladı.

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ