Kelebek Magazin

Makyajla yüz germe nasıl yapılır?

Yeni trend alarmı Güzellik standartları her geçen gün değişiyor. Son dönemlerde ise gergin yüz hatları oldukça popüler bir hale geldi. Bunun …

Yeni trend alarmı

Güzellik standartları her geçen gün değişiyor. Son dönemlerde ise gergin yüz hatları oldukça popüler bir hale geldi. Bunun için çeşitli bantlarla göz kenarlarından yüz gerdirilirken alternatif olarak başka yöntemlerde tercih edilebiliyor. Özellikle ünlülerin tercih ettiği yüz germe trendi ilgi çekmeye devam ederken bakalım operasyona gerek kalmadan makyajla bu işi nasıl halledebiliriz.

Kapatıcıyı şakaklara sürün

Normalde fondöteni göz altına üçgen çizip yanaklara doğru indirerek sürüyoruz. Bu şekilde sürdüğümüzde yüz hatlarımız daha büyük gözüküyor. İşte tam da bu yüzden yüzünüzü gergin gösterecek fondöten sürme hilesi var. Nasıl mı? Fondöteni yanaklarınıza doğru değil, az miktarda kullanarak şakaklarınıza doğru dağıtın. İşte bu kadar basit!

Doğru bronzer kullanımı

Bronzer, kontür ya da allık gibi ürünler kullanıyorsanız bunları da mutlaka kaş bitiş hizasında sürmelisiniz.

Kaşlar yukarı

Gergin bir yüz hattı için olmazsa olmaz unsur kaşlar! Kaşlarınızı mutlaka yukarı doğru şekillendirmelisiniz. Kaş kuyruğunuz eğer düşükse, kalemle çok uzatmamanız gerekmekte. Aksi takdirde daha düşük gözükebilir. Kaşınızın kavis kısmını biraz yukarıdan çizmelisiniz. Kaş altınıza ise aydınlatıcı sürmeyi unutmayın.

Eyeliner

Eyelinerınızın ince ya da kalın olması fark etmez. Önemli olan mutlaka yukarıya doğru çekmelisiniz.

Bu adımları tamamladığınız taktirde ”Face Lift” etkisi bir görünüm elde edeceksiniz.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ