Kelebek Magazin

Lüks süitler, muhteşem Dünya manzarası… Starlab Uzay İstasyonu, Hilton’a emanet

Lüks otel zinciri Hilton, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun yerini alması planlanan Starlab’ın odalarını, süitlerini ve dinlenme alanlarını …

Lüks otel zinciri Hilton, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun yerini alması planlanan Starlab’ın odalarını, süitlerini ve dinlenme alanlarını tasarlayacağını duyurdu.

Uluslararası Uzay İstasyonu’nun yerini alan Starlab, Hilton Otelleri tarafından tasarlanan son derece lüks astronot süitlerine sahip olacak.

Daily Star’ın haberine göre, otel zincirinin bir sözcüsü, “uzaydaki insan deneyimini hayal edip uzun süreli konaklamaları daha konforlu hale getirmeyi” umduklarını söyledi.

Hilton, daha önce NASA ile uzayda duble çikolatalı kurabiye yapmak için de çalışmıştı, yani Starlab Uzay İstasyonu’nda kurabiyeler bile olabilir.

2027 YILINDA FIRLATILACAK

Voyager Space adlı özel bir şirket tarafından inşa edilen Starlab İstasyonu’nun, 2027 yılına kadar Dünya yörüngesine fırlatılması planlanıyor.

Konu hakkında konuşan Voyage Space CEO’su Dylan Taylor, “Starlab sadece bir uydu noktasından daha fazlası, Hilton ekibinin uzmanlığıyla son derece benzersiz ve sanatsal bir deneyim olacak” dedi.

Starlab’ın, dört astronottan oluşan devamlı bir mürettebatı olacak ve biyoloji, botanik, fizik ve hatta açık bir çalışma alanına sahip olmalarına yardımcı olacak son teknolojili bir laboratuvarı da bulunacak.

Hilton’un şu anda Starlab Uzay İstasyonu’nun iç mekanıyla tam olarak ne yapmayı planladığı kesin olarak açıklanmadı. Özellikle de sıfır yerçekiminde uyuma kısıtlamaları göz önüne alındığında sunacakları hizmetler merak konusu olabilir.

 

 

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ