Kelebek Magazin

Kilo Kaybına Yardımcı Olan 6 Zayıflama İçeceği

Zayıflama süreçlerinde gıda diyetlerinin yanında sıvı alım miktarımız ve bu sıvıların türleride önemli bir yere sahiptir. Ne içtiğinizin kilo verme hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınız üzerinde büyük etkisi vardır. Meşrubat, alkol ve hatta mağazadan satın a…

Zayıflama süreçlerinde gıda diyetlerinin yanında sıvı alım miktarımız ve bu sıvıların türleride önemli bir yere sahiptir. Ne içtiğinizin kilo verme hedeflerinize ulaşıp ulaşmadığınız üzerinde büyük etkisi vardır. Meşrubat, alkol ve hatta mağazadan satın alınan meyve suları, kilo kaybı sürecinizi başarısızlıkla sonuçlandırabilir veya ilk etapta kilo veriminin başlamasını önleyebilir. Yine de, kilo vermenize gerçekten yardımcı olabilecek pek çok başka içecek var ve bunların birçoğu da oldukça lezzetli.

Bu lezzetli ve zayıflama içecekleri ile kilo verme yolculuğunuza sağlam ve sağlıklı bir adım atın;

YEŞİL ÇAY
Yeşil çay, tadını çıkarabileceğiniz en güçlü sağlık içeceklerinden biridir. Vücutta sıkışmış toksinleri temizler ve genellikle metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olduğu için yağ yakımını destekleyen çok popüler bir içecektir. Yeşil çay ayrıca kan akışını iyileştirebilir, kolesterolü düşürebilir ve kalp hastalığı riskini azaltabilir. Mevcut birçok yeşil çay seçeneği var, bu yüzden etrafa bir göz atıp, size uygun olanı bulabilirsiniz.

BUZLU SU
Pek çok insan protein tozları ve zayıflama içecekleri için yüzlerce, hatta binlerce dolar harcıyor ve zaten piyasadaki en güçlü zayıflama içeceklerinden birine sürekli olarak ücretsiz (veya ucuz) erişime sahip olduklarının farkında bile değiller. Su, midenizi doldurur ve şekerli yiyecekleri yeme isteğinizin azalmasına veya aşırı yemenizin önüne geçer. Bol bol su içme alışkanlığı, özellikle can sıkıntısından atıştıran biriyseniz sizin için oldukça faydalı olacaktır. Yapılan bazı araştırmalar, içilen suyun buzlu veya soğuk olması metabolizmayı hızlandırdığı yönündedir.

ELMA VE TARÇINLI SU
Hem elma hem de tarçın, vücudunuzun şekeri sindirmesine ve düzenlemesine yardımcı olan bileşiklere sahiptir. Elmadaki lif, sindirim sisteminizin sorunsuz hareket etmesine de yardımcı olabilir. Elma sirkesi kan şekerini düşürür ve tokluğu artırır. İki litre suya bir yemek kaşığı tarçın, bir yemek kaşığı elma sirkesi ve bir büyük elma (dilimlenmiş) kullanmalısınız.

NARENCİYE DİLİMLİ NANE YAPRAKLI SU KARIŞIMLARI
Daha önce bir spaya gittiyseniz, bu ikonik sağlıklı içeceği görmüşsünüzdür: içinde limon, portakal ve salatalık dilimlerinin yüzdüğü soğuk, berrak su. Çoğu kaplıca ayrıca birkaç nane yaprağı ekler. Ekstra besin ve antioksidan desteği almak için normal suyunuz yerine bunu için.

KARPUZ VE LİMON SUYU
Bu kulağa garip bir kombinasyon gibi gelebilir ama kesinlikle lezzetli, besleyici maddelerle dolu ve son derece tok tutucu bu karışımı mutlaka denemelisiniz. Her iki litre su için büyük bir dilim karpuz (küpler halinde kesilmiş) ve bir limon kullanın.

Bu lezzetli içecekleri diyetinize dahil etmek, kilo verme hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir ve düzenli olarak değiştirirseniz, kendinizi şımarttığınız şekerli içecekleri bile aramaz hale geleceksiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ