Kelebek Magazin

Kamuya ait bir santral daha ticaret ve konut alanı olarak ranta açıldı

İstanbul Esenyurt’ta EÜAŞ ve Hazine’ye ait 23 dönümlük arazide yapılan plan değişikliği Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Erdoğan tarafından reddedildi …

İstanbul Esenyurt’ta EÜAŞ ve Hazine’ye ait 23 dönümlük arazide yapılan plan değişikliği Cumhurbaşkanı ve AKP Lideri Erdoğan tarafından reddedildi. Yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Doğalgaz Çevrim Santrali arazisi, ticaret ve konut yapılabilir hale getirildi.

AKP iktidarı Türkiye Elektrik Üretim A.Ş.’a (EÜAŞ) ait bir arazinin daha özelleştirme yoluyla satışında son aşamaya geldi.

EÜAŞ’ın Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nin bulunduğu Esenyurt’taki 23 dönümlük arazisi için plan değişikliği yapıldı. Ticaret ve konut alanına çevrilen arazide yapılan değişikliğe yapılan itirazlar Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından reddedildi. Araziyle ilgili kararın yerine getirilmesinde Özelliştirme İdaresi yetkili kılındı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı’nda özetle şöyle denildi:

Mülkiyeti Türkiye Elektrik Üretim A.Ş. ve Maliye Hazinesi adına kayıtlı, özelleştirme kapsam ve programında bulunan, Esenyurt’taki parsellere ilişkin olarak Özelleştirme İdaresi tarafından hazırlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile onaylanan Ticaret+Konut Alanı, Teknik Altyapı, park ve yol kullanım kararları getirilmeisine yönelik plan değişikliğine askı sürecinde yapılan itirazların reddedilmesine, gereğinin yerine getirilmesi hususunda AİB’in yetkili kılınmasına karar verilmiştir.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ