Kelebek Magazin

Kamu kurumları tatil mi, ne zaman kadar kapalı?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında kamu kurumu çalışanları 26 Ocak çarşamba günü izinli sayılacağını …

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında kamu kurumu çalışanları 26 Ocak çarşamba günü izinli sayılacağını açıkladı. Kamu kurumlarında zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel ile hizmet verilecek. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl, engelli ve hamileler 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde idari izinli sayılacak.

Vali Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun yeni kararlarını açıkladı. Olumsuz hava şartları nedeniyle çalışma düzeninde değişikliğe gidildiğini duyurarak yeni izin süreleri açıkladı.

KAMU KURUMLARI AÇIK MI?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya paylaşımında “Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında; memur, işçi ve diğer personelin 26 Ocak 2022 Çarşamba günü idari izinli sayılmasına, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl, engelli ve hamilelerin 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde idari izinli sayılmalarına, Esenler, Harem ve tüm cep otogarlarındaki şehirlerarası yolcu otobüslerinin çıkışlarının 26 Ocak 2022 Çarşamba günü saat 09.00’a kadar durdurulmasına, İstanbul’da bulunan üniversite rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 31 Ocak 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde 26-27-28 Ocak 2022 tarihlerinde eğitime ara verilmesine, Trakya ve Anadolu istikametlerinden İstanbul yönüne seyahat eden araçların, ilimize girişinin ikinci bir duyuruya kadar kısıtlanmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ