Kelebek Magazin

Kaan Boşnak’ın avukatı ile Başak Torun’un avukatı karşılıklı açıklama yaptı

Başak Ceylan Torun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda eşi Kaan Boşnak’tan fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğünü iddia etti. Paylaşımın …

Başak Ceylan Torun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda eşi Kaan Boşnak’tan fiziksel ve psikolojik şiddet gördüğünü iddia etti. Paylaşımın ardından Torun’un avukatı Feyza Altun ve Boşnak’ın avukatı Ayşegül Mermer açıklama yaptı.

Başak Ceylan Torun geçen perşembe günü sosyal meyda hesabından şarkıcı eşi Kaan Boşnak’tan psikolojik ve fiziksel şiddet gördüğünü belirterek paylaşımlarda bulundu. İddialarla ilgili Torun’un avukatı Feyza Altun ve Boşnak’ın avukatı Ayşegül Mermer karşılıklı açıklamalarda bulundu.

“25 GÜNLÜK BEBEĞİYLE ŞARKICI TARAFINDAN TERK EDİLDİ”

Avukat Feyza Altun, “Birkaç gündür ülke ve sosyal medya gündemini meşgul eden, Başak Ceylan Torun ve Yüzyüzeyken Konuşuruz grubunun solisti Kaan Boşnak arasındaki boşanma davasına dair şunu söyleyebilirim. Müvekkilim evlendiği günden bugüne kadar, bugün dahil olmak üzere çok ciddi bir psikolojik ve fiziksel şiddete maruz kalmıştır. Müvekkilimin bu iddiaları mesnetsiz ya da gerçek dışı değildir. Tüm bunlara ilişkin fotoğraflar, hastane kayıtları, video kayıtları, ses kayıtları mahkemeye delil olarak sunulacaktır diye listemize yazılmıştır. Müvekkilimin iddialarına göre, şarkıcının uyuşturucu bağımlılığı ve bundan kaynaklı yoksunluk ve sinir krizleri bu fiziksel şiddete sebep olan asıl meseledir. Müvekkilimin uzun zamandır vermiş olduğu bir mücadele vardır ortada, her şeye rağmen müvekkilim 25 günlük bebeğiyle şarkıcı tarafından terkedilmiştir ve bu zamandan itibaren bebek ve baba aralarında görüşme gerçekleşmemiştir. Müvekkilim bugün dahi bu kişinin ünlü olmasından kaynaklı olarak bir takım çevreler tarafından ‘Bu şöhrete zarar verirsen bedelini sen ödersin’ şeklinde üstü kapalı tehdit edilmekte ve baskılanmaktadır” dedi.

“İNTİHAR TEŞEBBÜSLERİ DE BU EVLİLİĞİ ÇEKİLMEZ HALE GETİRDİ”

Altun, “Kamuoyuna belirtmek isterim ki, biz davamızda gereken her türlü savunmayı yapacağız, bu hususta bir korkumuz bulunmuyor. Ayrıca boşanma davamızda da belirttiğimiz üzere davalının, yani şarkıcının intihar eğilimi ve intihar teşebbüsleri de müvekkilim açısından bu evliliği çekilmez hale getirmiştir. En son kamuoyuna yansıyan birtakım yazışmalar ve ses kayıtlarından dolayı müvekkilim zaten uzun zamandır şüphelendiği ama kanıtlayamadığı hususlarda da delil elde edince bu davayı açmak zorunluluğunda kalmıştır. Bu davayı takip edeceğimizi ve bu davanın bir şiddet davası olduğunu belirtmek isterim” ifadesini kullandı.

“MESLEKTAŞIM MÜVEKKİLİMİ YARGILAMADAN ÖNCE…”

Kaan Boşnak’ın avukatı Ayşegül Mermer ise “Meslektaşımın yaptığı açıklama talihsiz bir açıklama olmuş, keşke meslektaşım müvekkilimi yargılamadan önce iddialarını mahkemeye sunsaydı. Henüz açılmış bir dava yok, yargılama süreci başlamadı ve mahkemece verilen bir karar olmadan müvekkilimi sosyal medya adaletiyle suçlamış ve infaz etmiştir. Bu yapılan bir suçtur, bir kişiye, onuruna, şerefine ve saygınlığına rencide edecek şekilde suç isnadında bulunmak suçtur. Oysa ki biz hukukçuların amacı müvekkillerimizi mahkemede savunmak ve onlar için adaleti sağlamak olmalıdır” dedi.

“SOSYAL MEDYADA NEGATİF BİR ALGI OLUŞUYOR”

Mermer “Henüz açılmış bir dava yok, bize gelen bir dava yok. Biz kendimiz dava hazırlığı içindeyiz. Ancak iki gün önce Başak Hanım’ın da sosyal medya üzerinden bir takım beyanları olduğu için kendisi hakkında müvekkilim Kaan Boşnak’a yönelik tehdit, hakaret ve küçük düşürücü söylemler olmaması için tedbir aldık, birkaç güne de boşanma davasını açmış olacağız. Kaan Boşnak, yöneltilen iddiaların hiçbirini kabul etmiyor. Hem bir hukukçu, hem insan olarak, tabii ki kadına şiddetin, canlıya şiddetin karşısındayız. Buradaki asıl şiddet çocuğa yapılıyor. Sosyal medyada baba hakkında asılsız ithamlar yöneltiliyor, sosyal medya tarafında kamuoyunda bir negatif algı oluşuyor. Müvekkilim bu davada haklı çıksa dahi bu negatif algının silinmesi çok zor olacaktır, bu gerçeği unutmamak lazım. Ortada bir çocuk varsa taraflar bir ömür boyu akraba olmak zorundalar, kimse onlardan dost, arkadaş olmasını beklemez. Çocukları için bazı söylemlere dikkat edilmeli, bu davanın sonunda haklı haksız ortaya çıkacaktır. Dün meslektaşımın yayınladığı videoda şöyle bir söylem var, müvekkili Başak Hanım, Kaan Boşnak’ın evlendikleri tarihten bugüne kadar şiddet uygulandığı söylenirken, hemen akabinde ise çocukları 25 günlükken müvekkilimin evi terk ettiği ve bir daha görüşmedikleri söyleniyor” dedi.

“ÇOK CİDDİ RAKAMLAR”

Avukat Ayşegül Mermer “Burada çok ciddi bir çelişki var. Müvekkil ile Başak Hanım bir buçuk yıldır hiçbir şekilde temas halinde değil, hiç görüşmemiş. Telefon konuşması dahi olmamış. Bu durumda nasıl bir şiddet olabilir, fiziksel şiddet mümkün değil olamaz. Psikolojik şiddet olamaz. Sadece ağustos ayının sonlarına doğru uzlaşmak için karşı taraftan bir protokol gelmiş müvekkilime. Bu protokolün şartları hakikaten çok ağır, gerçek dışı, müvekkilin karşılamasına mümkün olmayan çok ciddi rakamlar. Bunları yargılama başlayacağı için zikretmem doğru değil. Müvekkilim tarafından da karşı tarafın avukatına bunları karşılayamayacaklarını ama biraz daha uzlaşmacı olurlarsa elbette anlaşabilecekleri söylenmesine rağmen, hemen uzlaşma yolları kapanmış ve akabinde ertesi gün sosyal medyadan müvekkilim Kaan Boşnak aleyhine negatif bir algı oluşturulmaya başlanmıştır” diye konuştu. (DHA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ