Kelebek Magazin

Jorge Jesus’tan Arda Güler değerlendirmesi

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Alanyaspor maçının ardından Arda Güler ve İsmail Yüksek hakkında değerlendirmelerde bulundu. Spor Toto …

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Alanyaspor maçının ardından Arda Güler ve İsmail Yüksek hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Spor Toto Süper Lig’in 7’nci haftasında Fenerbahçe, kendi sahasında Corendon Alanyaspor’u 5-0 mağlup etti. Müsabakanın ardından Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Arda Güler’in performansı hakkında değerlendirmeler yapan Jorge Jesus, “Arda henüz 17 yaşında bir oyuncu. Herkes onu oynarken görmek istiyor. Ama hala tabi ki geliştirmesi gereken şeyler var. Fenerbahçe ile kıyasladığımızda milli takımda oynamak daha da zor. Onun şimdilik bunun için hazır olduğunu düşünmüyorum. Oyuncunun değerini biliyoruz. Adım adım öğrenmeli ve değiştirmeli kendisini. Fiziksel anlamda çok güçlü değil, topsuz oyunda çok hızlı değil. Geliştireceği şeyler var. Yaşı sebebiyle normal bunlar. Topla çok yetenekli bir oyuncu ama futbol sadece bu değil. Futbolda yeteneğin yanına eklenmesi gereken şeyler var. O da Türk Milli Takımı’nın geleceği olacak” diyerek sözlerini noktaladı.

“İSMAİL YÜKSEK FİZİKSEL KALİTESİ ETKİLEYİCİ GENÇ BİR OYUNCU”

İsmail Yüksek’in milli takıma çağrılmasıyla ilgili konuşan tecrübeli teknik adam, “İsmail, fiziksel kalitesi etkileyici genç bir oyuncu. Kazanma hırsı var. Her zaman özverisini gösteriyor. Şimdiye kadar da iyi maçlar çıkarttı. Sadece Türk Milli Takımı’nın değil, tüm takımlar kalitesini gördü. Kendisi Türk Milli Takımı’nın geleceği olacak. Bir şekilde devam etmeli ve kendisine inanmalı” açıklamasını yaptı.

“ZOR BİR MAÇTI”

Jorge Jesus, takımının iyi bir maç çıkarttığını söyleyerek, “Zor bir maçtı ilk yarım saat 2 gol bulmamıza rağmen zordu. Rakibimiz çabuk ve tehlikeli kontra ataklara çıkabiliyor. Benim takımım defansif anlamda kuvvetliydi. Görevleri en iyi şekilde yerine getirdiler. Çok oyuncuyla savunma yapmak kolaydır, önemli olan az oyuncuyla yapmak. Takımım bunu en iyi şekilde yaptı. Takımımı tebrik ediyorum. 6 maçta 20 gol attık. Yapmamız gereken şey yolumuza devam etmek ve daha da iyi olmak. Daha iyi olabileceğimiz konular var. Bu galibiyetin keyfini çıkaracağız. Biz her zaman daha iyi olabileceğimize inanıyoruz. Fiziksel durum taktiksel durumla da bağlı. Oyuncularım hafta boyunca çok çalışıyorlar. Antrenmanlarda ellerinden gelenin en iyisini yapıyorlar. Doğru yoldayız ve bu şekilde devam etmek istiyoruz. Hiçbir şey kazanmadık, hedefler duruyor. Bu şekilde devam etmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“HER ZAMAN DAHA İYİ OLABİLİRİZ”

“Biz tek bir fikir doğrultusunda çalışıyoruz” diyen deneyimli çalıştırıcı, “Rennes maçında 11’de başlayan 3 oyuncu sadece 11’deydi. Takımın çok yönlü performans göstermesini sağlıyor bu durum. Herkes önemli bir role sahip. Sadece İrfan Can Eğribayat 11’de çıkmadı. Onun dışındaki oyuncuların hepsi 11’de oynadı. Bu da takımın daha çok motive olup güçlü hissetmesini sağlıyor. Sahada uygulamak istediğimiz fikirler arasında hala çok geliştirebileceğimiz şeyler var. Takımımda bu konuda istekli. Daha fazla antrenman yapıp çalışarak, onlarla konuşarak daha iyi bir hale getirebiliriz. Bireysel olarak geliştiğinde oyuncular takımda gelişiyor. Türkiye A Milli Takımı’na giden 5 tane oyuncu var. Bu da çalışmaların meyvesi. Her zaman daha iyi olabiliriz” dedi.

“SAKATLIK AÇISINDAN İYİ GİDİYOR İŞLER”

“Sakatlıklar özellikle üç günde bir maç yapan takımlarda daha sık olur” ifadelerini kullanan Jorge Jesus, “Bizim takımımızda haftada bir maç yapan takımlara kıyasla sakatlığa daha yatkın. Sağlık ekibi bunu engellemek için çok çalışıyor. Sadece Luan peres sakat, o da bacağını direğe çarptı. Sakatlık açısından iyi gidiyor işler. Olmadığı zamanlar da olacak. Milli takıma giden oyuncuların sakatlanma ihtimali oluyor” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ