Kelebek Magazin

Joker filminin devamı için vizyon tarihi belli oldu

2019 yılında vizyona giren ve başrol oyuncu Joaquin Phoenix’e Oscar dahil pek çok ödül kazandıran Joker filminin devamı ile ilgili yeni detaylar …

2019 yılında vizyona giren ve başrol oyuncu Joaquin Phoenix’e Oscar dahil pek çok ödül kazandıran Joker filminin devamı ile ilgili yeni detaylar da belli oldu.

Yine Todd Phillips’in yazıp yöneteceği ve Joker: Folie à Deux adıyla vizyona girmeye hazırlanan filmin vizyon tarihi nihayet belli oldu. 2019 yapımı filmin ikincisi için 4 Ekim 2024 vizon tarihi olarak belirlendi.

Yönetmen Todd Phillips daha önce, devam filmini “iki kişilik delilik” anlamına gelen Joker: Folie à Deux adı altında hazırlamaya başladığını doğrulamıştı.

Filmde, ilk filmdeki performansıyla eleştirmenlerden ve izleyenlerden tam not almayı başaran Joaquin Phoenix’in yanında Lady Gaga, Robert De Niro ve Zazie Beetz de rol alacak. Filmin çekimlerine ise aralık ayında başlanması bekleniyor.

Joker başlangıçta bağımsız bir film olarak tasarlanmış olmasına rağmen, gişedeki başarısından sonra planlar değişti. Ancak Batgirl’ün rafa kaldırılması ve Warner Bros’un bir dizi maliyet düşürücü hamlesiyle merakla beklenen filmin geleceğinden de şüpheleniliyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ