Kelebek Magazin

Jennifer Lopez ve Ben Affleck aşkı ayrılık söylentileriyle gölgelendi

Jennifer Lopez ve Ben Affleck’in arasına kara kedi girdi… İkili hakkındaki boşanma söylentileri hızla yayılıyor. Oysa onların aşkı bir efsaneydi. İlk tanışmalarından bu zamana JLo ve Affleck aşkı…

Biri sahnelerin en ışıltılı isimlerinden, diğeri ise beyaz perdenin son derece başarılı oyuncularından ve hatta yönetmenlerinden… Jennifer Lopez ve Ben Affleck, Temmuz 2022’de evlendiklerinde aslında tüm dünyaya aşkın sonsuz olduğunu göstermişlerdi. En azından o sırada kendileri de onları görenler de böyle olduğunu düşünüyordu.

İkilinin 18 yıl önce sonlandırdığı ilişkileri yeniden alevlenmiş ve evlilikle sonuçlanmış olsa da ilişkilerinin pek de mutlu devam etmediği tahmin ediliyor. Hatta gösteri dünyasının gözde çifti bir süredir boşanma aşamasında olduklarına dair söylentilerle sık sık gündeme geliyor.

Tüm bu söylentilere rağmen Lopez Babalar Günü’nü atlamayıp Affleck’in bir fotoğrafını paylaşarak “Kahramanımız…” diyerek bu özel gününü kutlasa da Affleck, uzun bir yolculuğa çıkacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz günlerde Ben Affleck’in evden ayrılması ve yeni bir karavan aldığına dair görüntülerin basına yansıması da bu söylentileri kuvvetlendirdi. 

Tüm bu yaşananlar sırasında Affleck ile eski eşi Jennifer Garner’ın sık sık bir araya gelmesi de dikkat çeken bir diğer detay oldu. Magazin basınına yansıyan söylentilere göre; Garner Affleck ile Lopez’in arasını düzeltmeye çalışıyor ancak bu durum, şu anki sevgilisi John Miller tarafından pek de hoş karşılanmıyor.

ESKİ KARISININ YENİ SEVGİLİSİ RAHATSIZ OLDU

Miller’a yakın bir kaynak, gözler önünde yaşanan bu gelgitli ilişkiye ve Garner’ın eski kocasına yaklaşımına Miller’ın nasıl baktığını ise şu şekilde anlatıyor:  “Ben’e derinden değer veriyor ve Jennifer ile yaşadıklarını anlayışla karşılıyor, ancak bu Jen’in eski kocasının şu anki karısıyla olan sorunlarını çözmesi gerektiği anlamına gelmiyor. Bu hiç kimseye mantıklı gelmiyor. Jen çok şefkatli ve harika bir kadın ve anne. Onunla Ben arasında derin bir dostluk ve bağ var.”

Müzik sektöründen bir kaynak da DailyMail’e yaptığı açıklamada Lopez’in Ben’le evliliğini kurtarma çabalarını bitirdiğini söyledi: “Jenny artık yeter dedi ve gerçekten denedi ama daha fazlasını yapamıyor, daha iyiye gitmiyor, daha da kötüye gidiyor.”

“SÜREKLİ HUYSUZ VE NEGATİF”

Kaynak, Lopez’in Affleck’ten ayrılmasının asıl nedeninin, Affleck’in her zaman huysuz ve negatif olması olduğunu ekledi: “Jennifer, evliliğinin sona ermesinden dolayı üzgün ama ‘spor yaparak, ikizleri Max ve Emme ile vakit geçirerek ve 2025 için yeni planlar yaparak bu durumu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyor. Ben harika bir adam ama huysuz ve moral bozucu olabiliyor. Sanırım tüm dünya bunu geçen yıl Grammy’deki fotoğraflarda gördü. Harika bir yönetmen ve oyuncu, ama onunla pek fazla kahkaha atılmıyor. Yine de harika bir baba.”

Lopez ve Affleck şu anda ayrılık aşamasında gibi görünseler de ilişkilerinde bu noktaya pek de kolay gelmediler.

HER ŞEY 2001 YILINDA BAŞLADI

İkili ilk olarak bir film setinde tanıştı. Affleck ve Lopez’in başrolde yer aldığı film eleştirmenler tarafından yerden yere vurulsa da ikili bu film sayesinde birbirilerini buldu.

Ancak tam da bu sıralarda Lopez, ikinci kocası Cris Judd ile evliydi. Ünlü şarkıcı, Judd ile “Love Don’t Cost a Thing” adlı müzik videosunun setinde tanışmıştı. Yine de Affleck, Lopez ile tanıştıklarında Lopez evli olduğu için romantik bir şeyler yaşamadıklarını söyledi. Verdiği bir röportajda, “Onunla tanıştığımda gerçekten çok çok iyi arkadaş olduk. Ama ilk başta, evli olduğu için romantik bir ilişki düşüncesi yoktu, bu da flörtte ortaya çıkan sahteliklerden uzak bir şekilde birbirimizi tanıma fırsatı yarattı” dedi.

Ancak bir süre sonra Lopez ve Judd ayrılık kararı aldı. bununla ilgili de Affleck, şunları söylüyor: “Bana ayrılacağını söylediğinde her şey değişti. O noktada bu bir olasılık haline geldi; kapılar açıldı.”

O MEŞHUR KLİP…

İkilinin sevgili olmasıyla beraber tüm gözler de onlara çevrildi. Bir anda gösteri dünyasının en gözde çifti haline geldiler ve paparazziler olmada n adım atmaları mümkün değildi. 

Lopez de 2002’de yayınladığı “Jenny From the Block” videosunda tam olarak buna değindi. Klip, gerçek hayat deneyimlerinden esinlenerek çekildi. 

İKİNCİ FİLM DE GELDİ

Lopez ve Affleck, New York ve New Jersey’de birlikte ikinci filmleri olan “Jersey Girl”ün çekimlerine de başladılar. Filmin yönetmenliğini Kevin Smith üstlendi. Hatta Smith, meşhur “Bennifer” terimini kendisinin çıkardığını söyledi.

SÜRPRİZ TEKLİF

Çift, Affleck’in evlenme teklifi ve Harry Winston’ın özel yapım, altı karatlık pembe elmas nişan yüzüğünden sonra nişanlarını duyurdular. Lopez, Boston’da gerçekleşen sürpriz teklif hakkında “Bir sürü mum, vazo, buket. Ve ‘Glad’ şarkım çalıyordu… İçeri girdim ve çok şaşırdım. Bunu beklemiyordum ve ‘Aman Tanrım’ dedim.”

Lopez, el yazısıyla yazılmış mektubu okurken hıçkırmaya başladığını söyledi: “Yıllar boyunca üzüntüden çok ağlamıştım. Ve hayatımda ilk kez, inanılmaz bir mutlulukla dolu arınma gözyaşları döktüm. Bu, sahip olduğum en arındırıcı ve en harika duyguydu.”

İLİŞKİYE DAMGA VURAN ALBÜM

Lopez, Kadım 2002’de Affleck’le olan ilişkisinden ilham alarak hazırladığı albümü yayınlandı. “This Is Me… Then”de “Jenny From the Block” ve “All I Have” gibi parçalar yer aldı. Albümde ayrıca oyuncuya yazılan aşk mektubu niteliğindeki “Dear Ben” adlı şarkı da yer aldı.

Bu arada çift Affleck’in de Daredevil filminin galasına katıldı. Hatta burada Affleck rol arkadaşlarıyla poz verirken ileride eşi olacak Jennifer Garner ile de kameralara gülümsedi. Garner, 2000 yılında evlenmiş ancak üç yılın sonunda boşanmıştı.  

EVLENMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORDU

Mart 2003’te Affleck, Vanity Fair dergisindeki yazısında Lopez’in kendisini daha iyi bir insan yaptığını ve onunla evlenmek için sabırsızlandığını söylüyordu.

Hatta planları da Eylül 2003’te evlenmekti. Ancak şaşırtıcı bir şekilde düğünün gördüğü yoğun ilgi nedeniyle ertelendiği açıklandı.

Santa Barbara’da planlanan tören ertelendi. Açıklamada da şu satırlara yer verildi: “Düğünümüzü çevreleyen medyanın aşırı ilgisi nedeniyle tarihi ertelemeye karar verdik. Kendimizi üç farklı lokasyonda üç ayrı ‘tuzak gelini’ işe almayı ciddi olarak düşünürken bulduğumuzda, bir şeylerin ters gittiğini fark ettik. Hayatımızın en mutlu günü olması gereken şeyin ruhunun tehlikeye girebileceğini hissetmeye başladık. Neşeli ve kutsal olması gereken bir günün mahvolabileceğini hissettik.”

Ertelemeden sadece birkaç sonra da ayrılıkları duyuruldu.

LOPEZ EVLENİYOR

Affleck ile yaşadığı gösterişli ilişkiden sonra Lopez aşkı meslektaşı Marc Anthony’de buldu ve çift 5 Haziran 2004’te evlendi. 22 Şubat 2008’de de Max ve Emme adında ikiz bebekleri dünyaya geldi.

Temmuz 2011’de ise ikili, ayrılıklarını açıkladı. Ortak bildiride, “Bu çok zor bir karardı. Tüm konularda dostane bir sonuca vardık. Bu, herkes için acı verici bir dönem ve şu anda mahremiyetimize gösterilen saygıyı takdir ediyoruz” satırları yer aldı.

AFFLECK EVLENİYOR

Lopez’den sonra Ben Affleck de dünyaevine Jennifer Garner ile girdi. Çift Haziran 2005’te evlendi, birkaç ay sonra Aralık 2005’te de ilk çocukları Violet dünyaya geldi. Ayrıca çiftin daha sonra Seraphina ve Samuel adında iki çocukları daha oldu.

Çift, 10 yıllık evliliklerinin ardından Haziran 2015’te ayrıldıklarını duyurdu: “Uzun düşünme ve dikkatli değerlendirmeden sonra, boşanmak gibi zor bir karar aldık.”

LOPEZ’İN DİLİNDEN ESKİ SEVGİLİSİ DÜŞMÜYOR

Tüm bu süreçte ise Lopez verdiği röportajlarda Ben Affleck ile ilgili sorulara her zaman samimiyetle cevap verdi. Sık sık e-posta aracılığıyla haberleştiklerini belirten Lopez, bir başka röportajında da Affleck ile ilişkisinin hiç beklemediği bir anda bittiğini ve bunun kendisini derinden üzdüğünü söylüyor. Hatta yıllar içinde röportajlarda Affleck ile aralarındaki aşın, gerçek aşk olduğunu bile anlatıyor.

AFFLECK VE LOPEZ AŞKI ARIYOR

Yıllar içinde ikili birbirlerine övgü dolu sözler sarf etseler de bir yandan özel hayatlarında bambaşka kalplere sarıldılar. Hatta Affleck, Knives Out filminin yıldızı Ana de Armas ile de kısa bir ilişki yaşadı. Ancak ikilinin aşkı pek uzun sürmedi.

Lopez ise dört yıl boyunca Alex Rodriguez ile birlikte oldu ancak çiftten evlilik haberleri beklenirken ayrıldıkları duyuruldu.

YENİDEN BİRLİKTELER

Sonunda da beklenen oldu ve Affleck ile Lopez yeniden bir araya geldi. Nisan 2021’de çiftin yeniden görüşmeye başladığı basına yansıdı.

Hatta Lopez, aşkını yeniden tüm dünyaya bir albümle haykırdı ve bu defa da “This Is Me… Now”ı çıkardı.

Temmuz 2022’de de yarım kalan aşk evlilikle son buldu. Şimdi ise boşanma söylentileri şimdiden efsaneleşen aşkı gölgeliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ