Kelebek Magazin

İzmirli Milli Dağcı Ağrı Dağı zirvesine çıktı

İzmirli Milli Dağcı Doğukan Kişili, 5 günde, 5 bin 137 metrelik Ağrı Dağı tırmanışı gerçekleştirdi. İzmirli Milli Dağcı ve savunma sanayi …

İzmirli Milli Dağcı Doğukan Kişili, 5 günde, 5 bin 137 metrelik Ağrı Dağı tırmanışı gerçekleştirdi.

İzmirli Milli Dağcı ve savunma sanayi firmalarından Katmerciler firması çalışanı Doğukan Kişili, Ağrı Dağı zirvesine tırmanış gerçekleştirdi. 5 bin 137 metrelik zorlu tırmanışı gerçekleştirerek Katmerciler bayrağını açan Milli Dağcı Doğukan Kişili, “Terörden dolayı uzun süre kapalı olan ancak yapılan operasyonlar sonucu tırmanışlara tekrar başlanan Ağrı Dağı’na tırmanışı gerçekleştirdim. Ülkemizin dört bir yanında tırmanışlarımızı sürdürürken, Ağrı Dağı gibi tarihi geçmişi olan turistik açıdan da ülkemize katkısı olan bir yerin terörden dolayı kapalı olması bizleri derinden üzüyordu” dedi.

Doğukan Kişili şöyle konuştu:

“2 yıldır açık olan Ağrı Dağı, biz sporculara ve amatör olarak tırmanışa ilgi duyan kişiler için inanılmaz bir deneyim yaşatıyor. 2 yıldır ülkemiz ve dünyadaki birçok dağcı için önemli bir tırmanış noktası olan Ağrı Dağı, yerli ve yabancı olarak 20 bin kişi tırmanış gerçekleştirmiş.

Bunun bir başlangıç olduğuna inanıyorum. Bence önümüzdeki yıllarda bu rakamlar az bile kalacak. Yıllık ziyaretçi sayısının rahat 30 bin rakamına  dayanacağını düşünüyorum. Ağrı, ülkemizin dört bir yanından ve yurt dışından gelen kişiler için ulaşım açısından da çok rahat. Hem havayolundan hem de karayolundan rahat bir ulaşım mevcut” ifadelerini kullandı.

HEDEF CİLO

Kişili, “Bundan sonraki tırmanış hedefim yine terörden temizlenen Hakkari Cilo Dağları” diye konuştu. (DHA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ