Kelebek Magazin

ihale yine yandaşa gitti

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bir adet etki analizi, 6 adet araştırma raporu hazırlatmak için teklif istedi 4 milyon 570 bin TL’lik ihaleyi, tek …

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bir adet etki analizi, 6 adet araştırma raporu hazırlatmak için teklif istedi 4 milyon 570 bin TL’lik ihaleyi, tek katılımcı olan, AKP’ye yakınlığı ile bilinen İhsan Aktaş’ın şirketi aldı.

MİLLİ Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü; 29 Kasım 2021’de ihaleye çıkarak bir adet etki analizi ve 6 adet araştırma raporu hazırlatacağını duyurdu. 4 firma ihale şartnamesini alırken, ihaleye yalnızca AKP’ye yakınlığıyla bilinen İhsan Aktaş’ın sahibi olduğu Genar Araştırma Danışmanlık Eğitim Şirketi katıldı. Şirket, 4 milyon 570 bin TL karşılığında ihaleyi aldı. Araştırma raporları için 28 Aralık 2021’de sözleşme imzalandı. Araştırmaların 28 Nisan 2022 tarihine kadar tamamlanacağı açıklandı.

İhsan Aktaş

SURİYELİ ÇOCUKLAR İÇİN

Araştırmalar ve etki analizi, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemi’ne Entegrasyonu’nun Desteklenmesi Proje Koordinatörlüğü için yapılacak. Bu kapsamda Suriyeli ve Afganistan, Irak, Somali, Yemen, Filistin gibi yabancı uyruklu çocuklar için, “Okul dışı kalmış çocuklar araştırma raporu, öğretmen ve yönetici yeterlilikleri araştırma raporu, uyum sınıfları ve Türkçe dil eğitimi araştırma raporu, özel eğitim ve rehberlik hizmetleri araştırma raporu, veli eğitimi ve velilerin eğitim sürecine katılımı araştırma raporu ve Covid-19’un eğitime etkileri ve uzaktan eğitim sürecine ilişkin araştırma raporu” hazırlanacak.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ