Kelebek Magazin

İbrahima Yattara futbola amatör ligle dönüyor

Trabzonspor efsanelerinden İbrahima Yattara, 8 yıl önce noktaladığı kariyerine Denizli’de geri dönmeye hazırlanıyor. Türkiye’de uzun yıllar …

Trabzonspor efsanelerinden İbrahima Yattara, 8 yıl önce noktaladığı kariyerine Denizli’de geri dönmeye hazırlanıyor.

Türkiye’de uzun yıllar futbol oynayan ve Trabzonspor’la özdeşleşen İbrahima Yattara, 41 yaşında futbola geri dönüyor. Trazonspor’a 2003-2004 sezonunda Belçika’nın Royal Antwerp takımından transfer olan ve 2011 yılına kadar bordo-mavili formayı terleten Gine asıllı oyuncu, Denizli Süper Amatör Küme ekiplerinden Yeşil Çivril Belediyespor’la anlaştı. Gineli futbolcu, maç başına 350 lira alacak.

Yeşil Çivril Belediyespor Başkanı Yasin Gökyaş, Türk vatandaşlığına da geçen Yattara’nın Çivril’e geleceğini belirtti. Gökyaş, “Yattara ile imza atacağız. İstanbul’da yaşayan Yattara maç günü Çardak Havaalanı’na inecek ve 100 kilometre mesafedeki ilçemize gelip maçını oynadıktan sonra akşam uçağı ile dönecek. Yattara sayesinde tribüne daha çok taraftarımız gelecektir. Ayrıca forma satışından kulübe gelir bekliyoruz. Hedefimiz 3. Lig” dedi.

Yattara son olarak 2013-2014 sezonunda Belçika’nın La Louviere Centre takımında top koşturup aktif futbolculuk kariyerini noktalamıştı.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ