Kelebek Magazin

Havacılık tutkunları Sivrihisar’da buluştu

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’nce yedincisi düzenlenen ‘Sivrihisar Hava Gösterileri’, yerli ve yabancı akrobasi pilotları ile …

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi’nce yedincisi düzenlenen ‘Sivrihisar Hava Gösterileri’, yerli ve yabancı akrobasi pilotları ile havacılık tutkunu binlerce kişiyi bir araya getirdi. Türkiyenin ilk ve tek kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şenerin gösterisi, ilgiyle izlenirken, akrobasi pilotlarının uçuşları da nefes kesti.

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen ‘Sivrihisar Hava Gösterileri’, Necati Artan Tesisleri’nde başladı.

AA

Hava gösterileri, Türk Silahlı Kuvvetleri paraşüt ekibiyle başladı. Çoklu atlayış yapan paraşütçülerin havadaki gösterisi, ilgiyle izlendi. Hemen ardından havalanan, Türkiye’nin ilk ve tek kadın akrobasi pilotu Semin Öztürk Şener de yaklaşık 10 dakikalık gösterisini sundu.

AA

Uçuşu sırasında gökyüzünde kalp çizen Öztürk’ün gösterisi, büyük beğeni topladı. ‘Sivrihisar Hava Gösterileri’ için yurt dışından gelen 4 akrobasi pilotu, birlikte havalanarak 4 kol uçuşu yaptı.

Semin Öztürk Şener-DHA

Yan yana uçuş yapan pilotların gösterisi ile helikopter şovu, ilgiyle izlendi. Hava sıcaklığının 33 derece olduğu kentte gösterileri izleyenler, şemsiyeler kullanarak güneşten korunmaya çalışırken, yerli ve yabancı akrobasi pilotlarının nefes kesen gösterilerini de cep telefonlarıyla kaydetti.

DHA

Açılışa Eskişehir Valisi Erol Ayyıldızın yanı sıra Türk Hava Kurumu Kayyum Heyeti Başkanı Abdullah Kaya ile binlerce havacılık tutkunu katıldı. Vali Ayyıldız, gösterilerin kentte geleneksel hale geldiğini belirterek, Eskişehir sahip olduğu 3 üniversite, nitelikli sanayi tesisleri, raylı sistemler ve havacılık sektörlerinde bir merkez olmasıyla Anadolu’nun parlayan yıldızı gibidir. Üzerinde bulunduğumuz bu tesisler ve bu etkinlik de Eskişehir’in sportif havacılık konumunda da önemli bir konumda olduğunu bize göstermektedir” dedi.
(DHA)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ