Kelebek Magazin

Galatasaray’da Okan Buruk üç futbolcunun maaşına zam istedi

Galatasaray’da Teknik Direktör Okan Buruk’un isteği üzerine yönetim Kerem Aktürkoğlu, Yunus Akgün ve Sacha Boey ile yeni sözleşme imzalama kararı …

Galatasaray’da Teknik Direktör Okan Buruk’un isteği üzerine yönetim Kerem Aktürkoğlu, Yunus Akgün ve Sacha Boey ile yeni sözleşme imzalama kararı aldı.

Türk futbolunun yetenekli oyuncularından ikisi, Galatasaray ile sözleşmelerini yenilemeye hazırlanıyor. Yönetim, Teknik Direktör Okan Buruk’un talebi doğrultusunda, yerli oyuncu sıkıntısı ve kadrodaki maaş dengesi nedeniyle Kerem Aktürkoğlu ile Yunus Akgün’ün kontratlarında iyileştirme kararı aldı.

Sözleşmelerini daha önce 2026 ve 2024’e kadar uzatan Kerem (24) ile Yunus’un (22) bu sezon 8 milyon TL olan maaşları 16 milyon TL’ye yükseltilecek.

EN ÇOK ABDÜLKERİM

İki oyuncunun maaşları, Abdülkerim Bardakçı’nınki gibi her sezon kademeli olarak arttırılacak. Konyaspor’dan gelen deneyimli stoper, 17 milyon TL ile takımın en çok kazanan yerli oyuncusu. Abdülkerim’in maaşı 2025-26 sezonunda 29 milyon TL’yi aşacak.

Yüzde 100 zam yapılacak diğer oyuncu ise Sacha Boey… Sezona fırtına gibi başlayan 22 yaşındaki Fransız sağ bekle de 480 bin Euro olan maaşı 1 milyon Euro’ya yükseltilerek kontrat yenilenecek.

EN İYİSİ BOEY

Sezon başı kampına katılmayan, gönderilmesi gündemde olan, Leo Dubois’nın transferiyle tamamen gözden çıkarılan Sacha Boey, Galatasaray camiasını ters köşeye yatırdı! 22 yaşındaki Kamerun asıllı Fransız sağ bek, sarı-kırmızılı takımın en formda oyuncusu olarak sezona girerken geride kalan 7 haftada Süper Lig’in en verimli sağ beki olmayı da başardı. Boey’in tek eksiği gol…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ