Kelebek Magazin

Galatasaray, Olimpiu Morutan’ı kiralık gönderdi! Yeni takımı ve transfer şartları…

Galatasaray, Olimpiu Morutan’ın Pisa’ya kiralık olarak gönderildiğini açıkladı. Morutan’ın Pisa’ya transferine ilişkin detaylar KAP’a bildirildi …

Galatasaray, Olimpiu Morutan’ın Pisa’ya kiralık olarak gönderildiğini açıkladı. Morutan’ın Pisa’ya transferine ilişkin detaylar KAP’a bildirildi.

Galatasaray Kulübü, Rumen futbolcu Olimpiu Morutan’ın takımdan ayrıldığını resmen duyurdu. Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk’un takımda düşünmediği 23 yaşındaki orta saha oyuncusu, İtalya Serie B takımlarından Pisa’ya kiralık olarak gönderildi.

Galatasaray’ın KAP’a yaptığı açıklamada, Morutan’ın kiralama ücreti olarak Pisa’nın 150 bin euro ödeyeceği belirtildi. Öte yandan Morutan’ın satın alma opsiyonunun 5.5 milyon euro olduğu ifade edildi.

Geçen sezon Galatasaray formasıyla oynadığı 40 maçta 4 gol-5 asistlik katkı veren Morutan, sezon başında FCSB takımından 4 milyon euro bedelle transfer edimişti.

Galatasaray, Morutan’ın kiralanması hakkında KAP’a şu açıklamayı yaptı:

“Profesyonel futbolcumuz Olimpiu Vasile Moruţan’ın geçici transferi konusunda Pisa Sporting Club S.r.l. ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Pisa Sporting Club S.r.l., şirketimize 150.000 Euro geçici transfer bedeli ödeyecektir.

Pisa Sporting Club S.r.l. 31 Mayıs 2023 tarihine kadar opsiyon hakkını kullanması halinde futbolcuyu 5.500.000 Euro transfer bedeli karşılığında kesin olarak transfer etme hakkına sahiptir.

Ayrıca yapılan anlaşma gereği futbolcunun en az 25 maçta 45 dakika oynaması ve Pisa Sporting Club S.r.l’nin İtalya Serie A Ligi’ne çıkması durumunda kesin satın alma şartı 5.500.000 Euro transfer bedeli ile gerçekleşecektir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ