Kelebek Magazin

Etnik ve heyecanlı bir serüven

Çevreye duyarlı, sürdürülebilir ve özgün tasarımlar üretmeyi motto haline getirerek yola çıkan Fabricca Design, kadın girişimciliğinin bir …

Çevreye duyarlı, sürdürülebilir ve özgün tasarımlar üretmeyi motto haline getirerek yola çıkan Fabricca Design, kadın girişimciliğinin bir sembolü olarak 2014 yılında satışa başladı. Temel malzeme olarak atık kumaşları değerlendiren ve böylece çevreciliğin altını çizen bir duruş sergileyen Fabricca Design, tasarımlarında dünyanın en zorlu coğrafyasında, omuzlarında bin bir yükle ayakta durabilen rengarenk kadınlardan ilham alıyor. Aldığı bu ilhamla birbirinden farklı taşlar ve şekillerle donatılmış, dinamik model kombinasyonlarının bulunduğu capcanlı bir dünya yaratıyor.

Samburu kadınları söz konusu olduğunda ilk akla gelen saç aksesuarlarını hayal gücüyle çeşitlendiren tasarım markası, farklı renkleri ve desenleri birbiri içerisinde karıştırarak göz alıcı ürünler haline getiriyor. Fabricca Design, çeşitli saç aksesuarları dışında yüzük, bileklik, kolye ve küpe gibi birden fazla takı kategorisinde temasını yansıtırken, çanta modellerini de eklediği onlarca farklı tasarımıyla geniş bir seçim yelpazesi sunuyor.

Fabricca Design, şu an Kadıköy’deki 200 metrekarelik showroom ve atölye alanıyla tasarımlarını sergilemekle birlikte; aralarında Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Dubai, Kolombiya, Fas, Kanada ve Fransa olmak üzere 7 ülkede ve Türkiye’nin birden fazla ilinde faaliyetine devam ediyor ve tasarımlarını farklı coğrafyalarda her kesimden insana sunuyor. Fabricca Design, markanın kurucusu Dilara Karayazı’nın hedefleri doğrultusunda kadın istihdamı adına verimli bir alan yaratırken, ülkenin çeşitli yerlerinde bulunan 20 kadın çalışanıyla hayallerini gerçeğe dönüştürüyor ve ayda yaklaşık 1000 adet özel tasarım üretim hedefini hayata geçiriyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ