Kelebek Magazin

Ersay Üner: Herkes istediği kıyefeti giymekte özgürdür!

Ersay Üner, kulak burun boğaz doktoruna geldiğini ve son günlerde vaka artışları nedeniyle konserlerini iptal ettiğini anlatıp, “KBB doktoruna …

Ersay Üner, kulak burun boğaz doktoruna geldiğini ve son günlerde vaka artışları nedeniyle konserlerini iptal ettiğini anlatıp, “KBB doktoruna geldik annemle, kontrolden geçeceğiz. Stüdyodayım, yeni şarkılar ve yeni projeler için çalışıyorum ama konserlere biraz ara verdik. Bu ara vakalarda artış olduğu için dinlendiriyoruz kendimizi. Hepimiz için tehlikeli, o kadar kişiyi oraya toplamanın da bir vebali var. Hastalanmayalım diye konserlere ara verdik” şeklinde konuştu.

Star ya da popüler olmak gibi bir hedefinin olmadığını, üretip paylaşmayı sevdiğini ifade eden besteci, sözlerine şöyle devam etti: “Benim aldığım en güzel tepki ‘Abi ne güzel insanmışsın. Ne kadar tatlıymışsın’ şeklinde oluyor. İnsanlarla kaynaşmayı seviyorum, güzel duygular bunlar…”

“HEDEFİM BAŞARILI VE HUZURLU OLMAK”

“Ben müzik yapıyorum, kendimi sınıflandırmayı sevmiyorum. Rakamlara, şunlara bunlara önem veren adam değilim. Yaradılışımda bu var, üretip paylaşıyorum. Benim hedefim başarılı ve huzurlu olmak, mümkün olduğu kadar çok insana ulaşmak. Ben hiç o taraflarda olmadım.”

Üner, bir soru üzerine şarkı verdiği isimler arasında pişmanlık duyduğu biri olmadığını söyleyip, “Hiç pişmanlığım olmadı, sanatçı arkadaşlarımla yaptığım bütün projelerden çok mutluyum, hepsi keyifliydi. Bundan sonra da üretmeye devam edeceğiz. Özel bir kriterim yok şarkı verirken, o arkadaşla enerjimizin tutması önemlidir” dedi.

Rap müziğin son yıllarda popüler hale gelmesini, “Rap hep vardı, ana akıma geldi tekrar. Rap de popülerleşiyor, ikisi yavaş yavaş karışıyor. Bu hep böyle olmuştur” diye yorumlayan Üner, rap müzik şarkıcılarının gençliği olumsuz etkilemediğini ise şu sözleriyle dile getirdi:

“AKSİNİ YAZSA GERÇEKLİK KAYBOLUYOR”

“Kültürel durum bu. Kendi kültüründe olduğu için bu yurt dışında her yerde de öyle. Tasvip ettiğim için söylemiyorum ama kültürlerinde underground var. Orada gerçeklik belli, aksini yazarsa zaten gerçeklik kayboluyor. Ben yazan arkadaşlara ‘Niye böyle oluyor?’ diyemiyorum. Olumsuz örnek olsa dinlemezler…”

“Olumsuzluk teşkil eden o kadar çok şey var ki. Sadece şarkılarda değil. İzlediğimiz televizyon programlarında, filmlerde, sokağa çıktığımızda baktığımız insanlarda çok fazla olumsuz şeyler olabiliyor. İnsan olumsuz bakış açısını kendisi toparlıyor. Her şeyde var, sadece müziğe ve sanata yansıtmak yanlış olur.”

Üner, sahne kıyafetleri nedeniyle kadın şarkıcıların eleştirilmesinin yersiz olduğunu, şarkıcıların kendilerini kısıtlarlarsa iyi sahne şovları çıkmayacağını söyleyen Üner, sözlerine şöyle devam etti:

“İKİ AYRIM VAR”

“Sahne adamıyız, show business bu. Her sanatçı arkadaşım istediği kıyafeti istediği şekilde giymekte özgürdür. Sadece iki ayrım var bence orada, birisi estetik görünen biri pornografik görünen. Onun dengesi sağlandıkça bence bunda bir sorun yok…”

“İzleyip izlememek dinleyiciye kalıyor, zorla izletilmiyor hiçbiri. Öyle de bakmak lazım. İyi giyinen kötü giyinen arkadaşların da üzerine gitmemek lazım. Kendimizi bu kadar kısıtlarsak istediğimiz şovları izleyemeyiz.”

“DOSTLUĞUMUZ BAKİDİR”

Besteci, ayrıca Dilber Ay’ın hayatının anlatıldığı filmde rol alan eski sevgilisi Büşra Pekin’le iyi bir dost olduklarını söyleyip “Görüşüyoruz, arkadaşlığımız güzel devam ediyor. Birlikte proje de üretiyoruz. Benim yaptığım işlerde yer alıyor. Dostluğumuz bakidir. Yeteneklidir, onun bir de sesi vardır, dinleyin bir. Çok güzel sürprizler var orada, güzel bir film geliyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ