Kelebek Magazin

En iyi yol bildiğin yol

Ümit Genç İletişim Bilgileri Son bir kaç haftadır işlerin yolunda gitmediği Trabzonspor geçiş yaptığı silkelenme dönemine Kızılyıldız …

Ümit Genç

İletişim Bilgileri

Son bir kaç haftadır işlerin yolunda gitmediği Trabzonspor geçiş yaptığı silkelenme dönemine Kızılyıldız maçıyla adım attı. Kısmen toparlanmaların görüldüğü bu maç özelinde Abdullah Hoca sonuca tekrarlarının çok daha fazla olduğu, daha uyumlu oynayabilen bir orta saha tercihi yaparak ulaştı. Yani bildiği yoldan giderek.

Uzun bir aradan sonra Hamsik-Siopis ikilisi önünde Bakasetas ile başlayan Trabzonspor bu değişimi oyunun tüm bölümlerinde hissetti. Hissedilen en büyük fark Hamsik’in 8 numaraya dönüşüyle Bakasetas’ın 10 numarada yerini bulmasıydı.

8 numara bu sistem için çok kritik. Hamsik’in oyun aklı orada olunca diğer parçalar bir şekilde oturuyor ve takım ritmini buluyor. Hamsik’in farkı bir oyun aklının olması. Hücumdayken doğru zamanda doğru yerde, savunmadayken doğru zamanda doğru yerde olunca takımın hızı fark edilir derecede arttı.

SİOPİS’TEN MAKSİMUM VERİM ALINMALI

Siopis savunma organizasyonunun sigortası. Rakibin en etkili ismi Kanga’ya nefes aldırmadı. Dönen topların kazanılması, geçişte yaptığı sert baskı. Siopis oyun kuramaz ama çok iyi oyun bozar. Ondan maksimum verimi almalı Trabzonspor. Ve Bakasetas… Gerçek anlamda 10 numara oynadığında etrafındakileri de oynatıyor. Trezeguet’i kendine getirdi net. Hem fiziki hem de mental açıdan zaten bu sezonun en hazır ismi olarak gördüğüm Bakasetas kaleye ne kadar yakın olursa üretkenliğini o kadar artırıyor. Dün sezon başlangıcından bu yana en iştahlı oyununu oynadı.

Trezeguet solda kaldığı sürece ciddi tehdit. O da üzerindeki baskıyı yavaş yavaş kırıyor. Takım bireysellikten bütünlüğe geçişisin sinyallerini verdi. Seviye geçen yılın takım bütünlüğü üzerine çıkarılabilirse ki tüm mesai buna harcanıyor, o zaman bu kadro kalitesi farkıyla Trabzonspor hem ligde hem de Avrupa’da çok başka bir hikaye yazabilir.


Ümit Genç
Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ