Kelebek Magazin

EKPSS tercih kılavuzu: EKPSS nitelik kodları lisans, ön lisans, ortaöğretim, ilköğretim…

ÖSYM EKPSS için tercih kılavuzu yayınlandı. Adayların, kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2018-EKPSS veya 2020-EKPSS’ye …

ÖSYM EKPSS için tercih kılavuzu yayınlandı. Adayların, kılavuzda yer alan kadroları tercih edebilmeleri için, 2018-EKPSS veya 2020-EKPSS’ye girmiş ya da 2018-Kura veya 2020-Kura ile yerleştirme için başvuru yapmış olması gerekiyor. EKPSS tercihleri 05 – 14 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak. EKPSS nitelik kodları haberimizin içerisinde yer alıyor.

EKPSS kura ile Engelli Kamu Personeli Yerleştirme tercih kılavuzu yayınlandı. Adaylar, ÖSYM tarafından yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurumlarının boş kadrolarına yerleştirilecek.

EKPSS TERCİH EKRANI

EKPSS TERCİH KILAVUZU

EKPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

Adaylar tercihlerini 05 – 14 Ocak 2022 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 14 Ocak 2022 günü, saat 23.59’a kadar yapabilecekler.

  • İlköğretim/Ortaokul/İlkokul Mezunları İçin Nitelik Kodları
  • Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları
  • Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları
  • Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları

EKPSS TERCİHLER NASIL YAPILIYOR?

Tercih işlemleri, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacak. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekiyor.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ