Kelebek Magazin

Dursun Özbek, FIFA’nın kuralını unuttu: Milli Takım, Yusuf Demir’i kazanmalı

Galatasaray’ın devre arasında kadrosuna kattığı Avusturya Milli Takım oyuncusu Yusuf Demir’in yerli kategoride oynaması için gündem sürüyor. Emre …

Galatasaray’ın devre arasında kadrosuna kattığı Avusturya Milli Takım oyuncusu Yusuf Demir’in yerli kategoride oynaması için gündem sürüyor. Emre Belözoğlu ve Okan Buruk’un yerli statüde oynaması gerektiği yönünde açıklama yapmasından sonra Galatasaray Başkanı Dursun Özbek de Yusuf’un Türkiye Milli Takımı’na kazandırılması gerektiği söyledi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sponsorluk anlaşmasının imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özbek, Avusturya-Wein doğumlu futbolcuları Yusuf Demir’in Türk statüsünde oynaması gerektiğini belirterek, “Özellikle Türk Milli Takımı’nın Yusuf’u kazanması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Avusturya A Milli Takım formasını 4 kez giyen 19 yaşındaki hücum oyuncusu, FIFA kuralları gereği Avusturya’dan başka bir ülkenin milli formasını giyemez.

DURSUN ÖZBEK’İN YUSUF DEMİR SÖZLERİ

Özbek, 19 yaşındaki futbolcu için, “Yusuf Demir ile ilgili temaslarımızı sürüyor. Önemli bir oyuncu. Türk sporuna, futboluna önemli hizmetler verecektir. Daha çok genç. Bu genç yaşta başarılı performansları olmuştur. Türk Milli Takımı’nın Yusuf’u kazanması gerektiğini düşünüyorum. Bu manada temaslarımız var. TFF de pozitif bakacaktır. Çabamız, temasımız Yusuf Demir’i Türk Milli Takımı’na kazandırılması ve performansıyla başarı getirmesi yönünde olacaktır” ifadelerini kullandı.

MESUT ÖZİL YERLİ, YUSUF DEMİR YABANCI: İŞTE O KURAL

Türkiye Futbol Federasyonu aldığı kararla 2015-2016 sezonundan sonra milli takım tercihlerini yapan Türk asıllı futbolcuların yabancı statüsünde oynamasına hükmetmişti. 19 yaşındaki Yusuf Demir de Avusturya Milli Takımı’nı seçmesi nedeniyle yerli statüsünde oynamıyor.

Ayrıca Yusuf Demir’e Türk pasaportu verilirse, Türkiye Milli Takımı’nda oynamasa bile Avusturya yasaları nedeniyle doğduğu ülkenin milli takım formasını giyemez.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ