Kelebek Magazin

Dünya şampiyonasına Türkiye damgası

Dünya Gençler Halter Şampiyonası Yunanistan’da sona erdi. Milli sporcular 7 altın, 5 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplam 19 madalya kazandı …

Dünya Gençler Halter Şampiyonası Yunanistan’da sona erdi. Milli sporcular 7 altın, 5 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplam 19 madalya kazandı.

Türkiye, Yunanistan’da düzenlenen Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda toplamda 19 madalya kazandı. Ay-yıldızlılar, organizasyon sonrasında erkeklerde 604 puan ile dünya birinciliğini elde ederken kadınlarda ise 515 puan ile Dünya ikinciliğini elde etti.

Yunanistan’da çok önemli bir başarı elde ettiklerini dile getiren Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü “Göreve geldikten hemen sonra Milli takımlarımızı toparladık. Genç sporcularımızı bu şampiyonaya motive ettik. Elde ettikleri başarılar bizleri mutlu ederken bize gelecek için umut verdi. Şimdi önümüzde Yıldızlar Dünya ve Büyükler Avrupa Şampiyonaları var. Hep birlikte, omuz omuza camiamızın desteği ile Türk halterini başarılı günlerine döndüreceğiz” diye konuştu.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ