Kelebek Magazin

Deniz Öncü, İspanya’da 4. oldu

Milli motosikletçi Deniz Öncü, İspanya’da düzenlenen FIM Dünya Moto3 Şampiyonası’nın 15. ayağındaki yarışta 4. oldu. Türkiye Motosiklet …

Milli motosikletçi Deniz Öncü, İspanya’da düzenlenen FIM Dünya Moto3 Şampiyonası’nın 15. ayağındaki yarışta 4. oldu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’ndan (TMF) yapılan açıklamaya göre Deniz Öncü, Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından İspanya’nın Alcaniz şehrindeki Aragon Pisti’nde düzenlenen FIM Dünya Moto3 Şampiyonası’nın 15. ayağında mücadele etti.

Büyük bir rekabetin yaşandığı yarışta Deniz Öncü, Red Bull KTM Tech3 takımıyla damalı bayrağı 4. sırada geçti.

Yarışı, Autosolar GASGAS Aspar takımından Izan Guevara birinci, Sterilgarda Husqvarna Max takımından Ayumu Sasaki ikinci, Red Bull KTM Ajo takımından Daniel Holgado ise üçüncü sırada bitirdi.

“ŞANSIMIZ DEVAM EDİYOR”

Deniz Öncü, yarış sonrası yaptığı açıklamada, “İyi bir başlangıç ​​yapmaya çalıştım ama ilk 3 farkı çok çabuk açtı, bu yüzden onları yakalamak zordu. Elimden gelenin en iyisini yaptım ve her şeyi denedim. Bu benim için başka önemli bir 4’üncülük oldu. Asya’ya gitmeden önce şampiyonada hala şansımız devam ediyor” değerlendirmesinde bulundu.

Pilotlar genel klasmanında Deniz Öncü, 153 puanla 6. sırada yer alırken, Izan Guevara 229 puanla birinci, Sergio Garcia 196 puanla ikinci, Dennis Foggia ise 171 puanla 3. sırada bulunuyor.

(AA)

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ