Kelebek Magazin

Covid-19 salgınıyla ilgili endişe yaratan istatistik: Ölüm sayısı artıyor

Dünya Sağlık Örgütü, haftalık Covid-19 verilerini kamuoyu ile paylaştı. Dünya genelinde vaka sayısı yüzde 19 azalırken, Doğu Avrupa’da vaka …

Dünya Sağlık Örgütü, haftalık Covid-19 verilerini kamuoyu ile paylaştı. Dünya genelinde vaka sayısı yüzde 19 azalırken, Doğu Avrupa’da vaka sayıları artarken Orta Doğu’da ölüm sayıları da yüzde 38 artış gösterdi.

Birleşmiş Milletler bünyesinde çalışmalarını sürdüren ve Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında her hafta güncel küresel verileri kamuoyu ile paylaşan Dünya Sağlık Örgütü güncel verileri erişime açtı.

Dünya Sağlık Örgütü’nün hazırladığı haritada Türkiye’de haftalık vaka sayısı yoğun olarak koyu kahverengi renkle gösterildi.

Haftalık raporda, geçen hafta yaklaşık 16 milyon insanda Covid-19 tespit edilirken, dünya genelinde yaklaşık 75 bin kişinin ise öldüğü belirtildi. Covid-19 vakalarının en çok arttığı ülke Rusya olurken Doğu Avrupa’da da son haftalarda vaka sayısının katlandığı ve bunun sebebi olarak da Omicron varyantının gösterildiği belirtildi.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ