Kelebek Magazin

Çocukları sanatla buluşturan festival

Arter Çocuk Festivali, 6–11 yaş aralığındaki çocukları sanatın dönüştürücü gücünü ve yaratıcı olanaklarını keşfetmeye davet ediyor. “Önüm Arkam …

Arter Çocuk Festivali, 6–11 yaş aralığındaki çocukları sanatın dönüştürücü gücünü ve yaratıcı olanaklarını keşfetmeye davet ediyor. “Önüm Arkam Sağım Solum Sanat” başlıklı çocuk festivali, 12–14 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Üç güne yayılan festival rehberli sergi turlarını, atölyeleri ve çeşitli etkinlikleri bir araya getiren programıyla çağdaş sanatın farklı disiplinlerine merak duyan tüm çocuklara sesleniyor. Arter Çocuk Festivali, katılımcıların gündelik malzemeler ve sanat yapıtları arasındaki ilişkiden yola çıkarak yeni mekanlar ve hikayeler düşlemelerinin yanı sıra farklı mecralar ve üretim tekniklerini deneyimleyerek kendilerini ifade etmelerine de alan tanıyacak.

Festivali kapsamında sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenecek atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilecek. Biletli atölyelere katılan çocukların birer yetişkin eşlikçisi ise, etkinlik gününde Arter sergilerini ücretsiz gezebilecek.

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ