Kelebek Magazin

Cevdet Göç’ten taraftarın istifa çağrısına cevap

Hatayspor Teknik Sorumlusu Cevdet Göç, Kayserispor maçında taraftarın istifa çağrısı ile ilgili “Yöneticilerimizin alacağı karar. Getirirken …

Hatayspor Teknik Sorumlusu Cevdet Göç, Kayserispor maçında taraftarın istifa çağrısı ile ilgili “Yöneticilerimizin alacağı karar. Getirirken onlar getirdi” ifadelerini kullandı.

Spor Toto Süper Lig’in 7’nci haftasında Atakaş Hatayspor, kendi sahasında Yukatel Kayserispor’a 4-0 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından Hatayspor Teknik Sorumlusu Cevdet Göç düzenlenen basın toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

Maç esnasında taraftarın istifa çağrısı ile ilgili gazetecilerin, ”Teknik direktör Serkan Özbalta’nın istifa etmeyi düşünüyor mu?” sorusu üzerine Cevdet Göç, göreve geldikleri günden bu yana teknik heyet ve kulüp çalışanlarının başarılı olmak için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirtti.

Başarmak için çok fazla çaba ve mesai harcadıklarını aktaran Göç, “Bir türlü olmadı. Hakikaten bize güvenen, iyi bir yönetim var, arkamızda duruyorlar. Bizim alacağımız bir karar değil. Milli maç arası var. Yöneticilerimizle karşılıklı oturulur. Onların alacağı bir karar bence. Çünkü gelirken onlar getirdi. Onlar da büyük emek sarf ediyor. Tahmin ediyorum yöneticilerimiz de hayal kırıklığı yaşıyor. Üzgünler biliyorum. Medeni insanlar, onların alacağı bir karardır. Futbolda her şey var. İlk defa olmayacak Son da olmayacak. Ayrılıklar da normaldir. Medeni ölçülerde olmasında fayda var. Biz onlardan da özür diliyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“ACI VE ÜZÜCÜ BİR TABLO VAR”

Alınan mağlubiyetten dolayı üzgün olduklarını söyleyen Hatayspor Teknik Sorumlusu Cevdet Göç, şunları söyledi:

“Hiç düşüncelerimizde olmayan, aklımızdan dahi geçirmediğimiz çok kötü bir mağlubiyet aldık. Tabi birinci dakikada penaltı verilen, penaltı. Bunlar futbolun içerisinde var. Üzerinden tekrar gelmemiz gerekiyordu. Geldik, toparlandık, oyun üstünlüğüne devam ettik, devam ettik ama kırılma anı derseniz hani Ayoub’un kaçırdığı pozisyon var. Belki o gol olsa 1-1 gireceğimiz maça tam tersi ikinci golü yiyerek devreye giriyoruz. Çok demoralize olduk. Üzüldük, hiç beklemediğimiz bir pozisyon. Devre arasında yaptığımız değişikliklerin hemen akabinde 3 tane oyuncuyla tekrar devam ettik. Gene bir üstünlük kurduk. Pozisyonlar var, kaçan pozisyonlarımız var. Rakip haklı olarak kontra atağa döndü. Onu da tahmin ediyorduk ama gol pozisyonunda kaçan gole mi üzülelim? Yeni gelen arkadaşımız Kevin Soni ile pozisyona girdik derken pozisyonun kaçtığı ve akabinde şanssız şekilde hiç beklemediğimiz şekilde bir sakatlık yaşadı ve oyuna devam edemedi. 10 kişi kaldık. Ondan sonra zaten artık rakibin kontra atak oynuyor, riskler alıyorsun. Sonrası orada ben de oyun bende bitti diye düşünüyorum. Kolay değil çevirmek, eksik enerjiniz düşüyor, 3 ve 4 oldu. Hakikaten çok üzgünüz. Hiç beklemediğimiz bundan 7 hafta önce böyle bir tablo deseler gülerdik, söyleyene gülerdik. Ama hakikaten acı ve üzücü bir tablo var. Taraftarımızdan, Hatayspor’u sevenlerden herkesten çok çok özür diliyoruz. Belki klasik olacak ama hakikaten özür diliyoruz. Çok üzgünüz arkadaşlar.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ