Kelebek Magazin

Çalışma Bakanı’ndan asgari ücret, EYT ve vergi dilimi açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve vergi dilimleriyle ilgili yeni açıklamalarda …

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve vergi dilimleriyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve vergi dilimleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bilgin, “Önümüzdeki aralık ayında asgari ücreti yeniden değerlendireceğiz. Geçici işçi sorununu çözeceğiz. EYT ile ilgili çalışmalarımızı tamamlayınca paylaşacağız” dedi.

‘ÇÖZÜM AŞAMASINA GELDİK’

EYT ile ilgili “Bir çözüm aşamasına geldik. O dosyayı tamamladığımız gün bir basın toplantısıyla ya da başka bir şekilde kamuoyuyla paylaşacağız” diyen Bilgin, taşeron işçilerle ilgili de “90 bin civarında bir işçi kapsam dışında kaldı. Onların kamuya kadrolu işçi olarak geçmesi konusundaki bütün çalışmalarımızı tamamladık” diye konuştu.

Bilgin ayrıca, vergi dilimlerinin sabitlenmesiyle ilgili de “Bu, haklı bir taleptir” dedi ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile bu konu hakkında görüştüklerini aktardı. (AA, DHA)

Ayrıntılar geliyor…

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ