Kelebek Magazin

Brad Pitt, heykeltıraş olarak ilk eserlerini sergiledi

Uzun yıllardır Hollywood’da başarılı bir oyuncu olarak kariyerine devam eden Brad Pitt, bu defa herkesi şaşırtarak bir süredir yaptığı heykelleri …

Uzun yıllardır Hollywood’da başarılı bir oyuncu olarak kariyerine devam eden Brad Pitt, bu defa herkesi şaşırtarak bir süredir yaptığı heykelleri sergiledi. Pitt’in yanında ünlü müzisyen Nick Cave ve seramik sanatçısı Thomas Houseago da yer aldı.

Son zamanlarda basında sık sık eski eşi Angelina Jolie ile yaşadığı sorunlarla yer alan Brad Pitt, bu defa sanatın bambaşka bir dalıyla gündeme geliyor.

Ünlü oyuncu, Finlandiya sanat galerisinde bir heykeltıraş olarak ilk sergisini sanatseverlere sunuyor. Aktör, ilk halka açık sergisi için ünlü müzisyen Nick Cave ve başarılı heykeltıraş Thomas Houseago ile birlikte çalıştı.

Finlandiya’nın üçüncü büyük şehri Tampere’de bulunan Sara Hildén Sanat Müzesi’nde Pitt’in heykelleri, Thomas Houseago’nun eserleri ve Nick Cave’in bir seramik serisi ile birlikte sergileniyor.

İLİŞKİLERİNİ ESERLERİNE YANSITMIŞ

Pitt’in sergideki dokuz eseri, bir silahlı çatışmayı tasvir ediyor. Pitt açılışta, “Bu, ilişkilerimde nerede yanlış yaptığım, nerede yanlış adım attığım, nerede suç ortağı olduğumla ilgili. Benim için, radikal bir benlik envanteri ve bana karşı gerçekten acımasızca dürüst oldu” dedi.

Oyuncunun, Angelina Jolie’den boşandıktan sonra, 2017’de Houseago’nun Los Angeles’taki stüdyosunda günde 15 saate kadar zaman harcayarak seramikte çalışmaya başladığı bildirildi.

Pitt’in beklenmedik ziyareti ve sergiye katılımı daha önce açıklanmadığı için İskandinav ülkesini şaşırttı. Baş küratör Sarianne Soikkonen, “Bu heyecan verici ve harika” dedi.

Sergi pek çok açıdan ilk olma özelliği taşıyor: Houseago’nun İskandinav ülkelerindeki ilk sergisi, Pitt’in heykellerini sergilediği ilk sergi ve Cave’in ilk seramik sergisi.

Reklam
ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ