Kelebek Magazin

Asmalı Konak’ın Zeynep’i Eylem Yıldız: Hayatımın şokuna uğradım

Bir döneme damga vuran ‘Asmalı Konak’ dizisinde canlandırdığı ‘Zeynep’ karakteriyle tanınan Eylem Yıldız, yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle ameliyat olduğunu açıkladı.

‘Asmalı Konak’ dizisiyle tanınan oyuncu Eylem Yıldız, Instagram hesabından geçen hafta ameliyat olduğunu duyurdu.

Yıldız, iki yıl içinde iki kez corona virüsüne yakalandığını ve sonrasında ise sürekli rahatsızlandığını söyledi.

“KİŞİSEL TARİHİMİN EN ZORLU VİRAJI”

Ameliyat öncesi hastane odasında çekilen bir fotoğrafı paylaşan Yıldız, “Bu fotoğraf geçen perşembe gününden. Geçen hafta bu saatlerde uzun bir ameliyattan henüz çıkmış ve yoğun bakımda yatıyordum. Aslında azıcık da olsa içinde keder olan anıları paylaşmayı sevmiyorum ama bu fotoğrafı, kişisel tarihimin en zorlu virajını -umuyorum ki geride kaldı- ne kadar rahat atlattığımın gururu ile paylaşıyorum” ifadelerini kullandı.

“İKİ CORONA VAKASINDAN SONRA TOPARLAYAMADIM”

Yaşadığı sağlık sorunlarından bahseden Eylem Yıldız, sözlerine şöyle devam etti:

“Son iki yılda aralıklarla atlattığım iki corona vakasından sonra bir türlü toparlayamadım. Sağlığıma çok güvenen ben, yaşadıklarıma bir türlü anlam veremiyordum. Sürekli rahatsızlanmaya başlamıştım. Sağlık taramasında sağ akciğerimde doğuştan olan ve bu son yıllardaki enfeksiyonlar ile aktifleşen iyi huylu bir kist bulgulandı. Ve konsey hızlıca ameliyat kararı aldı. Gerçekten hayatımın şokuna uğradım.”

“İNSAN BÖYLE DURUMLARDA HAYATININ Z RAPORUNU ÇIKARIYOR”

“Tuhaf günlerdi. Bir anda kendimi ailemin, dostlarımın sevgisiyle çevrelenmiş buldum. Sarıp sarmaladılar, yedirip gezdirdiler, söylemesi ayıp hediyelere boğdular. Şımardım, mutlu oldum. Çokça düşündüm, sorguladım. İnsan ister istemez böyle durumlarda hayatının bir z raporunu çıkarıyor. Kim hayatının neresinde, nasıl duruyor? Ne alıyor? Ne veriyor? Vermek kadar almanın da tadını belki de hayatımda ilk kez bu süreçte kavradım. Kendime yaptığım ne kadar gereksiz baskı varsa hepsi boşa çıktı. Sevmekten, sevilmekten başkaca da ulvi bir anlam bulamadım. Yanımda olanlar kendini biliyor. Onlarla artık başka lezzetli bir boyuta geçti dostluğumuz. Şimdi artık nekahati atlattım. Bölüm iki. İstediğim yerden, istediğim şekilde, kendi şiirimi yazarak.”

Eylem Yıldız’ın paylaşımına Bennu Yıldırımlar, Şenay Gürler, Başak Sayan ve Nazlı Bulum gibi birçok isim “Geçmiş olsun” dileklerinde bulundu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ